Smūgis Kinijai: D. Trumpas pasirašė sprendimą kiniškų prekių importui | KaunoDiena.lt

SMŪGIS KINIJAI: D. TRUMPAS PASIRAŠĖ SPRENDIMĄ KINIŠKŲ PREKIŲ IMPORTUI

  • 2

JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) ketvirtadienį pasirašė dokumentą, kuriuo prekybos atstovui Robertui Lighthizeriui (Robertui Laithaizeriui) pavedama užtikrinti muitų įvedimą kiniškų prekių importui.

Per transliaciją iš Baltųjų Rūmų D. Trumpas pareiškė, jog kalbama apie kiniškų prekių importą „už maždaug 60 mlrd. JAV dolerių“ per metus.

Šios priemonės „brendo jau seniai, per gana trumpą laiko tarpą mes praradome 60 tūkst. gamyklų“, pareiškė D. Trumpas.

JAV prezidentas vėl pakartojo kaltinimus dėl JAV ir Amerikos įmonių intelektinės nuosavybės vagystės, kurią vykdo Kinija.

„Juos laikau draugais“, – pažymėjo jis, tačiau pareiškė apgailestaująs, kad Kinijos prekybos su JAV perteklius tapo nebevaldomas.

„Europos Sąjunga (ES) ir Pietų Korėja taip pat prekiauja nesąžiningai“, – pareiškė D. Trumpas.

R. Lighthizeris ir jo biuras turės per 15 dienų parengti sąrašą kiniškų prekių, kurioms bus taikomi naujieji JAV muitai.

Prekių, kurioms ketinama nustatyti muitus, bendra vertė (60 mlrd. JAV dolerių) sudaro daugiau kaip 10 proc. JAV importo iš Kinijos. Iš pradžių JAV prezidentui buvo siūlyta nustatyti 30 mlrd. JAV dolerių vertės priemonių paketą, tačiau jis reikalavo laikytis griežtesnio požiūrio.

GALERIJA

  • Smūgis Kinijai: D. Trumpas pasirašė sprendimą kiniškų prekių importui
Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Kęstas

Vienas Kinijos pranašumas yra ypač svarbus dirbtinio intelekto technologijos diegime. "Credit Suisse" vadovas Azijoje Dong Tao yra įsitikinęs, kad Kinija galiausiai dominuoja šioje technologijoje. Tai jis pareiškė Honkongo investuotojų konferencijoje, praneša finansinis transliuotojas CNBC. Jis taip pat nurodo konkrečią priežastį: Kinijoje nėra rimto privatumo reikalavimų, todėl įmonės yra beveik neribojamos.

Kęstas

"Aš nesakau, kad Kinijos bendrovės yra geresnės nei Amerikos bendrovės. Aš nesakau, kad kinų inžinieriai yra geresni nei amerikiečių inžinieriai. Tai, kas išskirtinai padidina Kinijos dirbtinio intelekto ir didelių duomenų technologijų vystymąsi, yra tai, kad nėra rimtų įstatymų, saugančių duomenis Kinijoje. " Pavyzdžiui, jis pamini priklausančią technologijų grupei Tencent programėlę WeChat. "Ji kasdien apdoroja 7 milijardus nuotraukų - tai didžiulis duomenų šaltinis. Jūs galite vien šiuo pagrindu turėti gerą pradžią technologijai, skirtai atpažinti vaizdus. " Nuorodas ir platesnį aptarimą galima rasti, guglinant žodžius apie mokslą-studijas-ekonomiką.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS