Estijoje baudos už prastas valstybinės kalbos žinias gali išaugti dešimteriopai | KaunoDiena.lt

ESTIJOJE BAUDOS UŽ PRASTAS VALSTYBINĖS KALBOS ŽINIAS GALI IŠAUGTI DEŠIMTERIOPAI

  • 8

Estijos parlamentas ketvirtadienį gavo įstatymo projektą dėl kalbos įstatymo peržiūrėjimo.

Projektą pateikė keturių iš šešių jame esančių partijų deputatai.

Įstatymo projekto aiškinamajame rašte sakoma, kad siūlomų pataisų tikslas – „teigiamai motyvuoti įmonių vadovus ir verslininkus daugiau prisidėti prie jų darbuotojų estų kalbos mokymosi“.

Projekto iniciatoriai, tarp kurių yra ir valdančiosios Centro partijos narių, anksčiau aktyviai pasisakusių už rusakalbių teisių gynimą, pateikė savo pasiūlymą, kad „siekiant leisti kalbos inspekcijai geriau ir rezultatyviau vykdyti savo veiklą, nuo 640 iki 6 400 eurų būtų padidintos baudos“.

Remiantis Estijos žiniasklaida, įstatymo projektas priimtas svarstymui, jam suteiktas numeris 666 SE.

Tuo metu Estijos atstovė Europos Parlamente, Centro partijos narė Yana Toom (Jana Tum), sukritikavo šį projektą ir jį palaikančius savo bendrapartiečius.

„Kokia gėda. „Pozityviai motyvuoti“ įstatymo „Dėl kalbos“ vykdymą dešimteriopai padidinant baudas – ypač rafinuotas sadizmas. Man labai gėda, kad po šiuo dokumentu yra mano dviejų bendrapartiečių parašai. Aš nesu parlamento narė, bet padarysiu viską, kad ši gėda nebūtų priimta. Esu įsitikinusi, kad taip galvoja dauguma mano kolegų“, – parašė ji socialiniame tinkle „Facebook“.

Rašyti komentarą
Komentarai (8)

...

O kur baudos Kauno valdinYkams už visokius 'like-bikė', 'ginger-barbė' ir kitokias svetimybes?

Anonimas

Šaunuoliai. Tai ne pas mus kur jau kalbos prasideda jog reikia ir užsienio kalbas valstybinėmis padaryti tolygiai su lietuvių kalba...

G.M.

Teigiama motyvacija - kai premijos visiems kas moka valstybinę kalbą. O čia dabar - reketas.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS