Irano programišiai reikalauja, kad moterims būtų leista žiūrėti futbolą | KaunoDiena.lt

IRANO PROGRAMIŠIAI REIKALAUJA, KAD MOTERIMS BŪTŲ LEISTA ŽIŪRĖTI FUTBOLĄ

  • 0

Prieš Irano pagrindinio stadiono tinklalapį trečiadienį buvo surengta programišių ataka, kuria siekta, kad moterims būtų leista lankytis futbolo rungtynėse.

Ataka buvo surengta kitą dieną po to, kai Teherano stadione „Azadi“ („Laisvė“) įvyko Irano ir Sirijos futbolo rinktinių varžybos dėl teisės dalyvauti pasaulio futbolo čempionate.

Manoma, kad pirmą kartą nuo 1979-ųjų islamo revoliucijos futbolo rungtynes Irano stadione stebėjo moterys: antradienį stadione buvo mažiausiai dvi parlamentarės.

Kitą dieną buvo įsilaužta į stadiono tinklalapį; kelias valandas jame buvo patalpintas užrašas „Leiskite iranietėms ateiti į savo stadionus“, nurodė naujienų agentūra ISNA.

Sporto ministerija šalies parlamentarėms išsiuntinėjo kvietimus į Irano rinktinės varžybas su Sirijos vienuolike, tačiau kai kurios įstatymų leidėjos šio kvietimo nepriėmė.

„Tuo metu, kai mergaitės šioje šalyje neturi kito pasirinkimo kaip tik persirengti vyrais, kad patektų į stadioną, aš, kaip tų žmonių atstovė, nenorėčiau būti stadione gavusi specialų kvietimą“, – reformistų laikraščiui „Shargh“ sakė parlamentarė Parvaneh Salahshouri (Parvanė Salahšuri).

„Ateisiu, kai ir jos galės ateiti“, – pareiškė ji.

Vis tik kita parlamento narė, Tayebeh Siavoshi (Tajebė Siavoši), sakė priėmusi kvietimą į futbolo rungtynes protestuodama.

„Manau, turėtume priversti pareigūnus išgirsti mūsų reikalavimus per tam tinkamus kanalus. Dėl šio reikalavimo atėjau į stadioną“, – sakė ji laikraščiui „Etahmad“.

Sporto ministras Masoudas Soltanifaras (Masudas Soltanifaras) neatmetė galimybės, kad padėtis gali pasikeisti.

„Konsultuodamiesi bei bendradarbiaudami pamėginsime pakloti pagrindus, kad stadionuose būtų šeimų“, – jį citavo naujienų agentūra „Tasnim“.

„Esu įsitikinęs, kad gerbėjai laikytųsi ribų, kurių reikia laikytis“, – teigė jis.

Užsienietėms leidžiama žiūrėti rungtynes stadionuose, ir daugelis atkreipė dėmesį, kad antradienio vakarą „Azadi“ stadione buvo sirių.

Vienas valstybinės televizijos pranešėjų netgi pareiškė, jog yra „gėda“, kad iranietėms draudžiama stebėti varžybas stadione.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS