Latvija uždraudė į šalį įvažiuoti 49 asmenims | KaunoDiena.lt

LATVIJA UŽDRAUDĖ Į ŠALĮ ĮVAŽIUOTI 49 ASMENIMS

  • 0

Latvijos užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius uždraudė į šalį įvažiuoti 49 asmenims, susijusiems su Sergejaus Magnitskio byla.

„Vadovaudamasis Latvijos Saeimos (parlamento) priimta rezoliucija ir Imigracijos įstatymu uždraudžiau 49 asmenims įvažiuoti į Latvijos Respublikos teritoriją, tokiu būdu pasiunčiant aiškų signalą, kad įstatymo viršenybė ir žmogaus teisės yra svarbu“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė ministras.

Vasario 8 dieną Latvijos parlamentas priėmė sprendimą paraginti vyriausybę imtis sankcijų prieš asmenis, susijusius su S. Magnitskio byla.

Teisininkas S.Magnitskis mirė Maskvos kalėjime 2009-aisiais, būdamas 37 metų. Jis buvo įkalintas netrukus po to, kai pranešė apie įtariamą 230 mln. dolerių sukčiavimo schemą, esą vykdytą mokesčių ir teisėsaugos aukšto rango pareigūnų.

S. Magnitskio šalininkai teigia, kad už jo mirtį atsakinga Rusijos valdžia, nes iki mirties 358 dienas kalėjime praleidusiam teisininkui nebuvo suteikta tinkama medicinos pagalba.

Latvijos Saeimos priimtoje rezoliucijoje Rusijos valdžia smerkiama, kad tinkamai neištyrė šio teisininko ir auditoriaus mirties aplinkybių. Taip pat pabrėžiama Latvijos pareiga reaguoti į rimtus žmogaus teisių pažeidimus, didelio masto finansinį sukčiavimą bei korupciją, o šalies vyriausybė raginama imtis sankcijų prieš asmenis, susijusius su S. Magnitskio byla.

Rezoliuciją parengė parlamento Užsienio reikalų komitetas bendradarbiaudamas su skirtingų Saeimos frakcijų atstovais.

Rezoliucijos autoriai ragina ministrų kabinetą su S. Magnitskio byla susijusius užsieniečius įtraukti į šalyje nepageidaujamų asmenų sąrašą, tokiu būdu uždraudžiant jiems patekti į Latviją.

Rezoliucijoje kitų Europos Sąjungos ir NATO valstybių parlamentai raginami priimti vadinamuosius Magnitskio įstatymus ir reiškiamas palaikymas koordinuotoms visų ES valstybių sankcijoms su S. Magnitskio byla susijusiems asmenims.

Vadinamuosius Magnitskio įstatymus taip pat yra priėmusios Jungtinės Valstijos, Kanada, Didžioji Britanija, Lietuva, Estija.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS