Latvijos premjeras įsitikinęs šalies finansų sektoriaus stabilumu | KaunoDiena.lt

LATVIJOS PREMJERAS ĮSITIKINĘS ŠALIES FINANSŲ SEKTORIAUS STABILUMU

  • 3

Latvijos ministras pirmininkas Maris Kučinskis yra įsitikinęs šalies finansų sektoriaus stabilumu bei jo gebėjimais imtis priemonių atkurti reputaciją.

„Pastaraisiais metais Latvijoje buvo imtasi tam tikrų priemonių bankų sektoriaus priežiūros srityje siekiant užkirsti kelią pritekėjimui į finansų sektorių lėšų, susijusių su neteisėtu būdu gautų lėšų legalizavimu bei terorizmo finansavimu. Tačiau jų nepakako pasiekti, kad labiau sumažėtų dalis klientų iš rizikos kategorijos, ir užkirsti kelią Latvijos bankų sektoriaus dalyvavimui veikloje, kuri neatitinka tarptautinės praktikos ir teisės“, – nurodoma premjero pareiškime.

M. Kučinskis pažymėjo, kad atsakingiems pareigūnams ir finansų sektoriaus ekspertams būtina susitarti dėl tolesnių veiksmų siekiant gerinti valstybės finansų sektoriaus priežiūrą. Todėl pirmadienį, vasario 26 d., šaukiamas neeilinis finansų sektoriaus priežiūros tarybos posėdis, o taip pat šis klausimas bus įtrauktas ir į Ministrų kabineto darbotvarkę.

M. Kučinskis pabrėžė, kad Latvijos vyriausybė neinvestavo ir neinvestuos nė vieno euro gelbėti ABLV banką. Mokesčių mokėtojų pinigai šiam tikslui nebus naudojami, dar kartą pakartojo vyriausybės vadovas.

Jis taip pat pridūrė, kad atitinkamos Latvijos institucijos glaudžiai bendradarbiauja tarpusavyje ir su užsienio partneriais, įskaitant ir Europos Centrinį Banką bei Jungtines Valstijas.

Kaip skelbta anksčiau, ECB šeštadienį paskelbė, kad bankas ABLV bus likviduotas pagal Latvijos įstatymus, nes jo gelbėjimas neatitinka visuomenės interesų.

Kaip nurodoma ECB pranešime, penktadienį buvo konstatuota, kad ABLV ir jo antrinis bankas Liuksemburge „ABLV Bank Luxembourg“ demonstruoja artėjančio žlugimo požymius, remiantis reglamentu dėl Europos bendrą priežiūros mechanizmą (BPM).

ECB informavo BPM valdybą apie savo sprendimą, kuriame konstatuota, kad nebūtina imtis jokių veiksmų dėl šios situacijos sureguliavimo, nes jie neatitinka visuomenės interesų.

„Todėl bus atlikta šių bankų likvidacija atsižvelgiant į Latvijos ir Liuksemburgo įstatymus“, – nurodoma ECB pranešime.

Komisija: Latvijoje nėra bankų krizės

Latvijoje nėra bankų krizės, šeštadienį per spaudos konferenciją pabrėžė Latvijos finansų ir kapitalo rinkos komisijos pirmininkas Peteris Putninis.

„Latvijoje nėra bankų krizės. Dabartinė situacija yra susijusi tik su vienu bankų. Krizė yra tik viename banke“, – sakė jis.

Vertindamas bendrą situaciją dėl nerezidentų indėlių Latvijos bankuose, P. Putninis sakė, kad padėtis yra stabili.

„Bendra indėlių Latvijos bankuose suma siekia apie 20 mlrd. eurų. Tai yra nekintantis indėlių lygis, ir todėl mes galima konstatuoti, kad bankai kontroliuoja situaciją ir nėra jokių didelių pokyčių“, – sakė komisijos pirmininkas.

Jo teigimu, Finansų ir kapitalo rinkos komisija akylai stebi situaciją, susijusią su bankais, besispecializuojančiais nerezidentų indėlių srityje, įskaitant „Norvik Banka“, ir jokio nerezidentų indėlių pokyčio nestebima.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

jo jo

dawai pavaryk kap musu Nuosėda pavarė-stabilumas bus, nieks nebrangs..

Mėta

Bus kaip su Snoru LT.., 1:1. Kaip pasakyta iš NATO, taip ir bus. Mat ten yra ar buvo rusiškų pėdsakų.

Anonimas

Jo jo, visi SVOLOCIAI taip ciulba. Tiktai po poros savaiciu pasirodo kad bankas BANKROTE.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS