Mirė buvęs Nyderlandų premjeras R. Lubbersas | KaunoDiena.lt

MIRĖ BUVĘS NYDERLANDŲ PREMJERAS R. LUBBERSAS

  • 0

Mirė buvęs Nyderlandų ministras pirmininkas Ruudas Lubbersas, jam buvo 78 metai. Tai trečiadienį pranešė šalies vyriausybės informacijos tarnyba.

Jos duomenimis, ekspremjeras, kuriam priklauso šalies rekordas pagal buvimo valdžioje trukmę, „užgeso savo namuose Roterdame, apsuptas žmonos ir vaikų“.

R. Lubbersas gimė 1939 metų gegužės 7 d. Roterdame. 1962 metais baigė Roterdamo universiteto Ekonomikos fakultetą. Turėjo ekonomikos mokslų daktaro laipsnį.

Baigęs mokslus, vadovavo šeimos verslui, kol 34 metų amžiaus atėjo į politiką, beje, iškart į ekonomikos ministro postą. Apie 12 metų (nuo 1982-ųjų iki 1994-ųjų) R. Lubbersas buvo Nyderlandų vyriausybės vadovas. Kai jis atsistatydino iš ministro pirmininko pareigų, jo kandidatūra ne kartą buvo siūloma į svarbius tarptautinius postus, pavyzdžiui, į Europos Komisijos pirmininko ir NATO generalinio sekretoriaus, bet jų užimti jam taip ir nepavyko.

2001 metais R. Lubbersas gana netikėtai sutiko vadovauti JT vyriausiojo pabėgėlių komisaro valdybai, bet 2005 metais turėjo atsistatydinti dėl penkių moterų kaltinimų seksualiai priekabiavus prie jų. Jo kaltė taip ir nebuvo įrodyta, bet reputacijai buvo padaryta didelė žala.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS