Trys buvę Lenkijos prezidentai ragina ES ginti teisinės valstybės principus Lenkijoje | KaunoDiena.lt

TRYS BUVĘ LENKIJOS PREZIDENTAI RAGINA ES GINTI TEISINĖS VALSTYBĖS PRINCIPUS LENKIJOJE

  • 2

Trys buvę Lenkijos prezidentai paragino ES kovoti už teisinės valstybės principus Lenkijoje.

Teisės ir teisingumo partijos (PiS) vyriausybė nepaiso valdžių atskyrimo Lenkijoje ir taip „aiškiai“ pažeidžia šalies konstituciją, trečiadienį laikraštyje „Gazeta Wyborcza“ rašo buvę prezidentai Lechas Walesa, Alexanderis Kwasniewskis ir Bronislawas Komorowskis. Tokio kreipimosi dingstis yra Aukščiausiojo teismo reforma, kuri įsigalios liepos 3-iąją.

ES yra paskutinysis „valdymo lygmuo, galintis apginti teisę ir tvarką Lenkijoje“, - rašo buvę prezidentai. Jie kreipiasi į Europos Komisiją ir Europos Tarybą, ragindami paisyti „pagrindinių principų“, numatytų ES sutartyje. Pareiškimą taip pat pasirašė keturi buvę premjerai, keturi buvę užsienio reikalų ministrai ir trys buvę antikomunistinės opozicijos disidentai.

Europos Komisija nuo 2016 metų priešinasi kelioms Lenkijos vyriausybės teisėsaugos reformoms. Ji kaltina Varšuvą ribojant teisėsaugos nepriklausomumą ir žlugdant valdžių padalijimą.

Gruodį Briuselis pradėjo beprecedentę baudžiamąją procedūrą prieš Lenkiją, o tai, bent jau teoriškai, gali baigtis balso teisės atėmimu ES lygiu. Tačiau balsavimas dėl to turi būti vienbalsis. Vengrija jau paskelbė, kad neprisidės prie sankcijų Varšuvai.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

...

Che: "Trys buvę Lenkijos prezidentai paragino ES kovoti už teisinės valstybės principus Lenkijoje" - kliedesiai, mes kalbam apie DEMOKRATINĘ valstybę, o demokratinėje valstybėje negali būt nekontroliuojamų 'valdžių', nepriklausomai kokiu vardu jos SAVE įsivardytų.

taip

garbus zmones kovoja uz savo tauta o kas musu zmones gins jei ju ir taip mazai liko......

SUSIJUSIOS NAUJIENOS