Vengrija patvirtino, kad blokuos ES sankcijas Lenkijai | KaunoDiena.lt

VENGRIJA PATVIRTINO, KAD BLOKUOS ES SANKCIJAS LENKIJAI

  • 4

Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas beprasmiais pavadino Europos Sąjungos (ES) teisinius žingsnius prieš Lenkiją dėl demokratijos principų pažeidimo. Kritika šaliai yra nesąžininga ir neteisinga, pareiškė jis penktadienį reguliariame savo interviu radijui. Jo šalis esą blokuos bet kokį mėginimą atimti iš Lenkijos balso teisę ES, praneša agentūra „Reuters“.

Europos Komisija šią savaitę ėmėsi beprecedenčio žingsnio ir pradėjo procedūrą prieš Lenkiją dėl demokratijos principų nepaisymo. Kad imtųsi veiksmų prieš vyriausybės teismų reformą, Briuselis aktyvavo ES sutarties 7 straipsnį, numatantį balso teisės iš šalies atėmimą. Tačiau tam reikalingas vienbalsis Bendrijos sprendimas, kuris dėl Vengrijos pozicijos sunkiai tikėtinas.

Europos Komisija jau daug mėnesių ginčijasi su Lenkija dėl teismų reformos, kuri, Briuselio nuomone, pakerta teismų nepriklausomumą, o kartu ir valdžios padalijimo principus.

Vengrija dėl panašių V. Orbano vyriausybės veiksmų teisėsaugos srityje taip pat sulaukė kritikos. ES prieš Budapeštą pradėjo sutarties pažeidimo procedūrą.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

Fhx

Šudlenkius dar prieš Jogaila reikejo ant kūolo pamauti, če kaip amerikasosai tokie patie nelaimės

tik

musu mafijozai soka pagal briuselio dudele uztat laisvai plaunami europiniai pinigai ir bus toks laikas kai strasburo teismas teis europinio finansinio genocido veikejus neatmetant ir musu demonisku /oligsrchu/ tarpstanciu visos europos zmoniu triusu ir gerove tai jau ne tik europinio bet ir pasaulinio masto finansinis ir kt. genocidas ir siai briuselio savivalei privalu ivesti strasburo kontrole zinoma jei jie ne is vien?......

Ktr

Kas tie vengrai?! Tas populistas visur nori buti pirmas ;) balta varna! ES teise yra tiems kas stojo i ES. Tegul lenkai išstoja ir daro ka nori! Ir pinigeliu nebegaus ir BVP susitrauks kokiais 2% ;)
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS