JAV policija nušovė vyrą netoli protestų apimto miesto | KaunoDiena.lt

JAV POLICIJA NUŠOVĖ VYRĄ NETOLI PROTESTŲ APIMTO MIESTO

Policija antradienį nušovė peiliu ginkluotą vyrą netoli JAV miesto, kurį pastarąsias dešimt dienų krečia protestai dėl incidento, per kurį policija nušovė neginkluotą juodaodį paauglį, todėl įtampa ten gali dar labiau padidėti.

Tuo tarpu rugpjūčio 9-ąją Misūrio mieste Fergusone policijos nušauto 18-mečio koledžo studento Michaelo Browno (Maiklos Brauno) šeimos advokatas paskelbė, kad to jaunuolio laidotuvės vyks pirmadienį.

Pilietinių teisių lyderiai šiame Sent Luiso priemiestyje pasisakė už „naktinę ramybę ir susitaikymą“ po kelias ankstesnes naktis vykusių protestų ir smurto mieste, kuriame dauguma gyventojų yra juodaodžiai.

Tačiau netoli nuo Sent Luiso policija, kritikuojama dėl agresyvaus atsako į demonstrantų veiksmus, dar labiau paaštrino padėtį, kai nušovė akivaizdžiai įtūžusį peiliu ginkluotą vyrą, kuris šaukė „Nužudykit mane dabar!“ ir artinosi prie patrulių.

Pasaulio žiniasklaidos dėmesiui nukrypus į šiuos gatvių neramumus, dešimtys žurnalistų kaimyniniame Fergusone kūrė reportažus apie besitęsiančius neramumus, kurie nepalankiai nušviečia rasinį susipriešinimą Jungtinėse Valstijose, taip pat teisėsaugos pareigūnų taktiką.

Žmonės susirinko prie geltona policijos juosta atitvertos antradienį įvykusio incidento vietos šalia vienos parduotuvės, o kai kurie iš jų skandavo protesto šūkį – „Rankas aukštyn, nešaudykit“.

Policijos kapitonas Edas Kuntzas (Edas Kuncas) sakė ten esantiems žurnalistams, kad buvo pradėtas tyrimas, tačiau, remdamasis preliminaria informacija, nurodė, kad „derėtų pasakyti, jog tai buvo pateisinama“.

„Kai įvyksta policijos šaudymas, įtampa visuomet padidėja, – pripažino jis. – Dabar esama sutelkę į pastangas apsaugoti gyvybes bei turtą.“

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS