Džihadistai tikina nupjovę galvas vienuolikai žmonių | KaunoDiena.lt

DŽIHADISTAI TIKINA NUPJOVĘ GALVAS VIENUOLIKAI ŽMONIŲ

  • 1

Džihadistų grupuotė „Islamo valstybė“ (IS) prisiėmė atsakomybę už trečiadienį įvykdytą išpuolį Libijoje, per kurį viename patikros poste buvo nupjautos galvos mažiausiai 11-ai žmonių.

Toje užkardoje budėjo feldmaršalui Khalifai Haftarui (Chalifai Haftarui) pavaldžios Libijos nacionalinės armijos nariai.

Kh. Haftaro atstovas pulkininkas Ahmadas al Mesmari (Ahmadas Mesmaris) sakė, kad „buvo nukirstos galvos mažiausiai devyniems kariams ... ir dviem civiliams“. Džihadistai postą al Džufros regione maždaug 500 km į pietus nuo Tripolio užpuolė auštant.

Atsakomybę IS prisiėmė per savo propagandos kanalą „Amaq“. Grupuotė nurodė, kad jos kovotojai nukovė ar sužeidė „21 Haftaro milicijos narį“.

Libijoje chaosas viešpatauja nuo 2011 metų, kai per NATO paremtą revoliuciją buvo nušalintas ir nužudytas ilgametis diktatorius Muamaras Kadhafi (Muamaras Kadafis).

Buvo nukirstos galvos mažiausiai devyniems kariams ... ir dviem civiliams.

Šioje Šiaurės Afrikos valstybėje, kur dėl valdžios varžosi konkuruojančios administracijos ir dešimtys karinių grupuočių, įsitvirtino džihadistai, ginklų prekeiviai ir nelegalios migracijos organizatoriai.

Jungtinių Tautų remiamai Nacionalinės santarvės vyriausybei lojalios pajėgos gruodžio mėnesį išstūmė IS džihadistus iš jų bastiono Sirto Viduržemio jūros pakrantėje.

Nacionalinės santarvės vyriausybė tuo metu akcentavo, kad kova su islamistais nebaigta, nes ginkluotos grupės toliau persekioja iš Sirto pabėgusius IS narius.

Analitikai ir šaltiniai pajėgose sako, kad ši grupuotė ir toliau aktyviai veikia Libijoje, ypač pietinėje dykumoje, kur Nacionalinės santarvės vyriausybė nedaro beveik jokios įtakos.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

prelude

pasirodo nato "labai padejo" pries 6 metus nuversti diktatoriu, bet dabar ten valdzioje dzihadistai ir visokie kiti "istai"-tai kam is tiesu padejo NATO?

SUSIJUSIOS NAUJIENOS