Neramumai Afganistane baigėsi: sostinę atakavę užpuolikai – nukauti | KaunoDiena.lt

NERAMUMAI AFGANISTANE BAIGĖSI: SOSTINĘ ATAKAVĘ UŽPUOLIKAI – NUKAUTI

  • 1

Afganistano sostinėje antradienį baigėsi kelias valandas trukusi ataka, o per kariuomenės operaciją buvo nukauti du užpuolikai, pranešė kariškiai.

Per šią ataką buvo sužeisti mažiausiai šeši žmonės.

„Veikė du užpuolikai. Priešas šaudė iš minosvaidžio“, – per spaudos konferenciją sakė generolas Muradas Ali Muradas, Kabulo dalinio vadas.

Ryte buvo pranešta, kad šalia Afganistano sostinės diplomatinio rajono antradienį anksti ryte nukrito virtinė raketų, o pareigūnai teigė, kad Kabulo senamiestyje kilo saugumo pajėgų ir kovotojų susirėmimai.

Virš Id Gaho mečetės Reka Chanos rajone ratus suko kariniai sraigtasparniai ir kilo dūmų kamuoliai. Policija ir Vidaus reikalų ministerija pranešė, kad rajone vyksta susirėmimai, o naujienų agentūros AFP žurnalistas informavo, kad prie Kabulo stadiono sutelktos gausios saugumo pajėgos.

„Šįryt grupė teroristų užėmė pastatą Reka Chanoje ir paleido kelias raketas Kabulo kryptimi“, – AFP sakė Vidaus reikalų ministerijos atstovas spaudai Najibas Danishas (Nadžibas Danišas).

„Buvo sužeisti du žmonės. Saugumo pajėgos grumiasi su teroristais“, – pridūrė jis.

Kabulo policijos atstovas Hashmatas Stanikzai (Hašmatas Stanikzajus) patvirtino, kad šalia mečetės vyksta susirėmimai, tačiau duomenų apie aukas neturėjo.

„Policija apsupo ir atitvėrė rajoną“, – sakė jis.

A. Ghani apie pastarąjį vyriausybės siūlymą skelbti trijų mėnesių paliaubas pranešė sekmadienį vėlai vakare, savo kreipimesi Nepriklausomybės dienos proga.

Prezidentas sakė, kad saugumo pajėgos nuo pirmadienio laikysis paliaubų, tačiau tik tokiu atveju, jei kovotojai taip pat nutrauks ugnį. 

Jungtinės Valstijos ir NATO sveikino paliaubas, tačiau Talibanas kol kas nepateikė savo reakcijos. 

Siūlymas skelbti paliaubas buvo pateiktas po itin kruvinos savaitės, per kurią Talibano kovotojai šturmavo Afganistano pietrytinės Gazni provincijos sostinę ir suintensyvino kovą su saugumo pajėgomis visoje šalyje. Manoma, kad per šiuos susirėmimus žuvo šimtai žmonių.

GALERIJA

  • Neramumai Afganistane baigėsi: sostinę atakavę užpuolikai – nukauti
  • Neramumai Afganistane baigėsi: sostinę atakavę užpuolikai – nukauti
  • Neramumai Afganistane baigėsi: sostinę atakavę užpuolikai – nukauti
Rašyti komentarą
Komentarai (1)

...

Kažkuo pokario Lietuvą primena...

SUSIJUSIOS NAUJIENOS