Paryžiaus Orli oro uoste nušautas karę užpuolęs vyras | KaunoDiena.lt

PARYŽIAUS ORLI ORO UOSTE NUŠAUTAS KARĘ UŽPUOLĘS VYRAS

 • 0

Paryžiaus Orli oro uoste patruliavę kariai šeštadienį nušovė vyrą, mėginusį atimti ginklą iš vienos ginkluotųjų pajėgų narės, o dėl šio incidento buvo uždarytas terminalas ir įstrigo tūkstančiai keleivių.

Prancūzijoje tebegalioja nepaprastoji padėtis, paskelbta dėl virtinės džihadistų atakų, nuo 2015-ųjų sausio nusinešusių daugiau kaip 230 žmonių gyvybių.

Prokurorai nurodė pradėję antiteroristinį tyrimą.

Šis incidentas įvyko artėjant balandžio 23-ąją vyksiančiam pirmajam Prancūzijos prezidento rinkimų turui. Saugumas yra vienas iš pagrindinių rinkėjus dominančių klausimų.

Be to, į Paryžių su dviejų dienų oficialiu vizitu yra atvykęs Didžiosios Britanijos princas Williamas (Viljamas) ir jo žmona Kate (Keit).

Vidaus reikalų ministras Bruno Le Roux (Briuno Le Ru) sakė, kad nukautas užpuolikas buvo „žinomas policijai ir žvalgybos tarnyboms“.

Ministras pridūrė, kad šis vyras tikriausiai yra tas pats asmuo, kuris apie 1,5 val. anksčiau šeštadienį per įprastą eismo saugumo reidą pradėjo šaudyti į policininkus Paryžiaus šiauriniame priemiestyje ir lengvai sužeidė vieną pareigūnę.

Su šio incidento tyrimu susijęs prancūzų pareigūnas patvirtino žiniasklaidos pranešimus, kad užpuolikas yra 39 metų Ziyedas Ben Belgacemas (Zijedas Ben Belgasemas), gimęs Prancūzijoje.

Vienas aukšto rango kariuomenės šaltinis sakė, kad oro uoste užpuolikas prisiartino prie trijų patruliavusių karių – dviejų vyrų ir moters. Jis puolė karę ir mėgino atimti jos automatą.

Kiti du kariai pradėjo šaudyti į užpuoliką ir jį nukovė, pridūrė šaltinis.

Jokie kiti žmonės per šį incidentą nenukentėjo.

Vienas įvykio liudininkas pasakojo naujienų agentūrai AFP, kad vienu metu karė buvo tapusi užpuoliko įkaite.

Kariuomenės atstovas Benoit Brulon (Benua Briulonas) sakė televizijai BFM, kad oro uoste „didžiulės agresijos“ tapusi karė yra „sukrėsta“, bet nesužeista.

„Vyras buvo paėmęs karę įkaite: jis laikė ją už kaklo ir grasino kitiems dviem kariams moters šautuvu“, – sakė į Dominikos Respubliką planavęs išskristi vyras, vardu Dominique'as (Dominikas).

„Išgirdau šūksnius ir pamačiau karius, nutaikius ginklus į tą asmenį“, – pridūrė jis.

Kitas liudininkas sakė BFM matęs, kaip vyras laiko karės automatą ir jai grasina.

„Kariai mėgino atvesti jį į protą“, – pažymėjo televizijos pašnekovas ir pridūrė, kad tuomet išgirdo du šūvius.

Šis incidentas įvyko apie 8 val. 30 min. vietos (9 val. 30 min. Lietuvos) laiku Orli Pietiniame terminale. Į pietus nuo Paryžiaus esantis Orli yra antrasis didžiausias Prancūzijos sostinės oro tarptautinis uostas.

„Ginklo nepagrobė“

Oro uoste kalbėdamasis su žurnalistais B.Le Roux sakė, kad užpuolikas mėgino atimti šautuvą iš karės, bet „jam nepavyko“.

Pasak ministro, šis vyras, kaip įtariama, taip pat apšaudė policiją, kai jo automobilis apie 7 val. (8 val.) buvo sustabdytas per įprastą eismo patikrinimą Paryžiaus šiauriniame Garž le Goneso priemiestyje. Per šį incidentą viena pareigūnė patyrė lengvą galvos traumą.

Tikėtina, kad šis vyras pavogė automobilį ir nuvažiavo į kitoje miesto pusėje esantį Orli oro uostą, nurodė B.Le Roux. Policijos šaltiniai sakė, kad užpuolikas buvo 39 metų vyras.

Skrydžio į Tel Avivą laukęs Franckas Lecamas (Frenkas Lekamas) sakė AFP girdėjęs terminale „tris ar keturis“ šūvius.

Visi skrydžiai Orli oro uoste buvo sustabdyti, o visi atskrendantys lėktuvai nukreipti į pagrindinį Charles'o de Gaulle'o (Šarlio de Golio) oro uostą, esantį į šiaurę nuo Paryžiaus.

Keli lėktuvai, ruošęsi kilti arba ką tik nusileidę Orli, turėjo likti ant takų, kol vyko saugumo operacija.

Orli Vakarų terminale buvusiems keleiviams buvo liepta likti pastate. Terminalas buvo vėl atidarytas apie 13 val. (14 valandą Lietuvos laiku).

Pietų terminalas, kuriame įvyko šis incidentas, buvo atidarytas dalimis.

Elitinės policijos pajėgos apsupo oro uostą ir apieškojo terminalą, bet jokių sprogmenų nebuvo rasta.

Prancuzijoje tebegalioja nepaprastoji padėtis, paskelbta po virtinės teroro atakų, įskaitan 2015 metu lapkritį Paryžiuje surengtus išpuolius ir pernai liepą pietiniame Nicos kurorte įvykusį incidentą, kai sunkvežimį į minią nukreipęs teroristas mirtinai sužalojo dešimtis žmonių.

Vasario viduryje mačete ginkluotas egiptietis užpuolė karį prie Luvro muziejaus Paryžiaus centre ir buvo pašautas.

Kariuomenės operacija

Karė, iš kurios užpuolikas mėgino atimti ginklą oro uoste, priklauso pajėgoms, vykdančioms saugumo operaciją „Sentinelle“. Ši operacija vykdoma nuo 2015 metų sausį Paryžiuje surengtų atakų. Per ją 7 tūkst. karių buvo dislokuoti sostinėje ir kituose Prancūzijos miestuose.

Paryžiaus oro uostų valdyba savo interneto tinklapyje paskelbė raginimą keleiviams nevykti į Orli.

Pigių skrydžių oro bendrovė „easyJet“ pranešė, kad, „kaip ir visi kiti oro vežėjai“, ji mano, kad skrydžiai gali neįvykti ar vėluoti. Pasak bendrovės, šeštadienį į Orli oro uostą ar iš jo turėjo skristi 46 jos lėktuvai.

Ketvirtadienį Tarptautinio valiutos fondo (TVF) biure Paryžiuje sprogo pašto siuntoje paslėptas sprogstamasis užtaisas. Per sprogimą viena iš sekretorių apdegė rankas ir veidą.

 

 

GALERIJA

 • Paryžiaus Orli oro uoste nušautas karę užpuolęs vyras
 • Paryžiaus Orli oro uoste nušautas karę užpuolęs vyras
 • Paryžiaus Orli oro uoste nušautas karę užpuolęs vyras
 • Paryžiaus Orli oro uoste nušautas karę užpuolęs vyras
 • Paryžiaus Orli oro uoste nušautas karę užpuolęs vyras
 • Paryžiaus Orli oro uoste nušautas karę užpuolęs vyras
 • Paryžiaus Orli oro uoste nušautas karę užpuolęs vyras
 • Paryžiaus Orli oro uoste nušautas karę užpuolęs vyras
 • Paryžiaus Orli oro uoste nušautas karę užpuolęs vyras
 • Paryžiaus Orli oro uoste nušautas karę užpuolęs vyras
 • Paryžiaus Orli oro uoste nušautas karę užpuolęs vyras
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS