Paryžiuje siautėjo ginkluotas IS užpuolikas, yra žuvusiųjų | KaunoDiena.lt

PARYŽIUJE SIAUTĖJO GINKLUOTAS IS UŽPUOLIKAS, YRA ŽUVUSIŲJŲ

  • 3

Paryžiuje vėlų šeštadienį peiliu ginkluotas užpuolikas nužudė vieną žmogų ir sužeidė dar keturis, o atsakomybę už šį išpuolį prisiėmė džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS), pranešė džihadistų veiklą internete stebinti Jungtinių Valstijų organizacija „SITE Intelligence Group“.

„Operacijos vykdytojas Paryžiaus mieste yra „Islamo valstybės“ karys, o ši operacija buvo surengta reaguojant į raginimus taikytis į koalicijos valstybes“, – „saugumo šaltinis“ sakė grupuotės propagandos agentūrai „Amaq“, paskelbusiai pranešimą arabų kalba.

Užpuoliką, šaukusį „Allahu Akbar“ (Dievas visų didžiausias), nukovė policija. Pareigūnai pradėjo teroristinį tyrimą.

Išpuolis įvyko netoli pagrindinių Paryžiaus operos rūmų; šiame rajone įsikūrę daugybė barų, restoranų ir teatrų, kuriuose šeštadienio vakarą buvo gausybė lankytojų.

Užpuolikas sužeidė penkis žmones, vienas kurių mirė, sakė policija. Visi sužeistieji gydomi ligoninėje. Dviejų asmenų būklė yra sunki.

Per pastaruosius trejus metus per džihadistų teroro išpuolius visoje Prancūzijoje žuvo daugiau kaip 245 žmonės.

Įtariamasis gimė Čečėnijoje, jo tėvai suimti

Peiliu ginkluotas užpuolikas gimė 1997 metais Čečėnijoje, sekmadienį pranešė vienas teisminis šaltinis.

Jo tėvai buvo suimti, pridūrė jis.

Paryžiaus centre išvakarėse išpuolį surengęs vyras Prancūzijos pilietybę gavo 2010 metais, sekmadienį pranešė vietos naujienų portalas „France Info“.

Portalas informavo, kad užpuolikui Khamzatui Azimovui (Chamzatui Azimovui) buvo 20 metų. Prancūzijos pilietybę gavo prieš aštuonerius metus. Iki išpuolio jis mokėsi viename Strasbūro universitete ir gyveno Paryžiuje su savo tėvais.

Specialiosios tarnybos Kh. Azimovą stebėjo nuo 2016-ųjų.

Buvo įtrauktas į įtariamų ekstremistų stebėjimo sąrašą

Rusijos Čečėnijos respublikoje gimęs vyras anksčiau policijai nebuvo žinomas, tačiau buvo įtrauktas į įtariamų ekstremistų stebėjimo sąrašą, sekmadienį pranešė Prancūzijos pareigūnai.

Prancūzijos vidaus reikalų ministerijos atstovas Fredericas de Lanouvelle'is (Frederikas de Lanuvelis) agentūrai „The Associated Press“ sekmadienį sakė, kad užpuolikas gimė 1997 metais Čečėnijoje, anksčiau nebuvo teistas ar suimtas. Jis neturėjo jokių ryšių su aukomis.

Pasak šaltinių, Prancūzijos pilietybę turėjęs vaikinas buvo įtrauktas į sąrašą asmenų, įtariamų turint radikalizuotas pažiūras ir galinčių kelti grėsmę saugumui.

Tuo tarpu džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS) teigia, kad jis yra vienas iš jo kovotojų.

Vienas policijos pareigūnas sakė, kad užpuolikas išpuolio metu su savimi neturėjo asmens dokumentų, tačiau jo tapatybė buvo nustatyta pagal DNR. Sekmadienį buvo apklausti užpuoliko tėvai.

Ką žinome apie išpuolį?

Žemiau pateikiama, kas jau yra žinoma apie šią ataką.

Kas įvyko?

Prieš pat 21 val. vietos (22 val. Lietuvos) laiku peiliu ginkluotas užpuolikas surengė ataką Paryžiaus centrinėje Monsigny gatvėje, esančioje netoli operos rūmų. 

Du įvykio liudininkai ir vienas teisminis šaltinis nurodė, kad tas vyras per ataką šaukė „Allahu Akbar“ (Dievas visų didžiausias).

Dauguma liudininkų sakė, kad paryžiečiams suvokus, kad galbūt vyksta teroro išpuolis, kilo panika. Prancūzijos sostinę pastaraisiais metais sukrėtė kelios gyvybių pareikalavusios džihadistų atakos.

„Primdamas užsakymus pamačiau jauną panikuojančią moterį, bandančią įeiti į restoraną“, – naujienų agentūrai AFP pasakojo vieno korėjiečių restorano padavėjas Jonathanas (Džonatanas). Ta moteris kraujavo, o už jos buvo užpuolikas. Pasak įvykio liudininko, kažkoks jaunuolis bandė gintis nuo užpuoliko, tačiau šis pabėgo.

„Užpuolikas įsiveržė į parduotuvių gatvę; mačiau jį laikant peilį savo rankoje, – sakė padavėjas. – Jis atrodė išprotėjęs.“

Kas nukentėjo?

Pasak šaltinių, susipažinusių su įvykio aplinkybėmis, tas vyras aukas gatvėje rinkosi atsitiktiniu būdu. Per išpuolį nužudytam vyrui buvo apie 30 metų.

34 metų vyriškis ir 54 metų moteris patyrė sunkių sužalojimų ir buvo nugabenti į ligoninę.

26 metų moteris ir 31 metų vyras buvo nesunkiai sužeisti.

Prancūzijos vidaus reikalų ministras Gerard'as Collombas (Žeraras Kolonas) žurnalistams sakė, kad sužeistųjų gyvybėms pavojus negresia.

„Ką tik mačiau žmogų, kuris buvo sunkiausiai sužeistas; jai jau geriau, ji išgelbėta“, – teigė ministras.

Kaip sureagavo policija?

Šalies ministras pirmininkas Edouard'as Philippe'as (Eduaras Filipas) sakė, kad policija į įvykio vietą atvyko „per penkias minutes“ nuo atakos pradžios. Devyniomis minutėmis vėliau užpuolikas buvo negyvas, pridūrė premjeras.

Šaltinis iš policijos AFP sakė, kad vienas pareigūnas bandė sulaikyti užpuoliką elektros šoko prietaisu, tačiau jam nepavyko to padaryti. Tuomet kitas policininkas ginkluotą asmenį nušovė.

„Dėl (policijos) reakcijos greičio akivaizdžiai išvengta daugiau aukų“, – pareiškė E. Philippe'as.

Kas žinoma apie užpuoliką?

Vienas prancūzų teisminis šaltinis nurodė, kad užpuolikas 1997 metais gimė Čečėnijoje, o jo tėvai buvo sulaikyti.

Pasak pareigūno, išpuolį surengęs vaikinas turėjo Prancūzijos pilietybę. Daugiau informacijos apie jo tapatybę neskelbiama.

Vienas šaltinis AFP sakė, kad per ataką rudaplaukis užpuolikas su barzda dėvėjo juodas sportines kelnes.

Pareigūnai tiria šią ataką kaip teroro aktą, nes užpuolikas šaukė „Allahu Akbar“; šią frazę dažnai vartoja džihadistai, rengiantys smurtinius išpuolius.

Atsakomybę už šį išpuolį prisiėmė džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS), pranešė džihadistų veiklą internete stebinti Jungtinių Valstijų organizacija „SITE Intelligence Group“, tačiau daugiau to įrodymų nepateikiama.

GALERIJA

  • Paryžiuje siautėjo ginkluotas IS užpuolikas, yra žuvusiųjų
  • Paryžiuje siautėjo ginkluotas IS užpuolikas, yra žuvusiųjų
  • Paryžiuje siautėjo ginkluotas IS užpuolikas, yra žuvusiųjų
Rašyti komentarą
Komentarai (3)

pameginkit pades

tai ko tie vakarai tamposi su tais ALACH AKBARAIS,kaip katinas su pusle.Jie matote seke ji nuo 2016 m,o ka padare?NE SEKTI REIKIA O ISPEJIMA ,KAD VISA ARTIMIAUSIA GIMINE BUS DEPORTUOTA,jie savo giminaicius labai gerbia.Maziau svelnumo su laukiniais.

...

"Peiliu ginkluotas užpuolikas gimė 1997 metais Čečėnijoje, sekmadienį pranešė vienas teisminis šaltinis" - Dėdulės globotinis?.. o kiek tokių Lietuvoje?

Kaunas

Dar tokia valstybė egzistuoja,gi rusai gyrėsi ,kad sunaikino.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS