Pasaulio futbolo čempionatas: nemalonų siurprizą pateikė ir Brazilijos rinktinė | KaunoDiena.lt

PASAULIO FUTBOLO ČEMPIONATAS: NEMALONŲ SIURPRIZĄ PATEIKĖ IR BRAZILIJOS RINKTINĖ

• 1

Puikią formą atrankoje į pasaulio futbolo čempionatą ir draugiškose rungtynėse demonstravę Brazilijos futbolo rinktinės vyrai pirmojo išbandymo Rusijoje vykstančiame turnyre neįveikė. Puikiai pirmąsias pasaulio čempionato rungtynes dažniausiai laimintys brazilai šįkart atsimušė į puikiai sustyguotą Šveicarijos rinktinės sieną – 1:1 (1:0).

Paskutinį kartą pirmąsias pasaulio futbolo čempionato rungtynes Brazilijos rinktinė pralaimėjo dar 1934 metais. Jau 21-ą kartą pasaulio futbolo čempionate dalyvaujantys Pietų Amerikos atstovai net 5 kartus laimėjo čempionų taurę. Šiemet daugybė futbolo ekspertų pripažįsta, kad gali būti iškovota ir šeštoji – komandai vadovaujant Tite buvo sužaistos 21 rungtynės – net 17 buvo laimėta, trejos rungtynės baigėsi lygiosiomis ir tik vienerios buvo pralaimėtos.

Vienai iš turnyro favoričių Brazilijai pravertė ir itin subalansuota sudėtis – joje spindi tokios žvaigždės kaip Neymaras, Thiago Silva, Marcelo, Paulinho, Philippe Coutinho, Fernandinho, Willianas, Douglas Costa ir Roberto Firmino.

Tiesa, žaisti prieš šią talentų kalvę šveicarai moka. Pasaulio čempionate abi komandos buvo susitikusios itin senai –1950 metais Brazilijoje vykusiame turnyre buvo sužaista lygiosiomis 2:2. Paskutinį kartą komandos susitiko 2013 metais draugiškose rungtynėse jau Šveicarijos namų aikštėje, kuri padėjo šeimininkams pasiekti netikėtą pergalę 1:0.

Tačiau tik 4 brazilai pamena tą pažeminimą Bazelyje, o dabar viskas prasideda iš naujo – 43 tūkst. vietų talpinančioje Rostovo arenoje komandos sieks pirmosios pergalės E grupėje. Sekmadienį pirmosiose grupės rungtynėse serbai palaužė Kosta Rikos vienuolikę.

Rungtynes Brazilijos ir Šveicarijos rinktinės pradėjo tokiomis sudėtimis:

Rungtynių teisėjas – meksikietis Cesaras Ramosas.

Nors rungtynių favoritais buvo laikomi pietų amerikiečiai, tačiau per pirmąsias 10 minučių šveicarai tvarkingai gynėsi ir neleido brazilams nei pagalvoti apie įvartį. Tuo metu Xherdan Shaqiri ir kompanija patys dažniau rengė atakas bei atliko vieną smūgį vartų link.

11 minutę ir Lietuvoje žaidęs Paulinho pasinaudojo klaida gynyboje ir bandė nukreipti kamuolį į vartus, tačiau jis skriejo šalia virpsto.

Nors šveicarai patikimai gynėsi baudos aikštelėje, tačiau jėgų pritrūko visai šalia jos – nuo Senojo žemyno atstovės žaidėjo atšokusį kamuolį gavęs Ph. Coutinho 20-ą minutę meistrišku smūgiu iš toli įsūdė kamuolį į Yanno Sommerio ginamus vartus. Kamuolys vartuose atsidūrė atšokęs nuo virpsto – jokių šansų vartininkui.

Per šią rungtynių dalį iniciatyvą perėmę brazilai kamuolį kontroliavo net 65 proc. laiko.

Per pirmąjį pusvalandį brazilai visiškai perėmė iniciatyvą ir nors kontroliavo kamuolį 53 proc. laiko, tačiau buvo atlikę net 4 smūgius varžovų vartų link. Taip pat komandos kėlė po vieną kampinį.

Statistinės grafos mažai kuo pasikeitė ir pasibaigus pirmajai rungtynių pusei – brazilai drąsiai žaidė gynyboje, o tai leido šveicarams pagalvoti ir apie vieną kitą pavojingesnę ataką. Leidę jiems arčiai prieiti prie savųjų vartų, brazilai rengė kontratakas, tačiau padvigubinti rezultato neleido patikimas šveicarų žaidimas gynyboje. Tiesa, Th. Silva pačioje kėlinio pabaigoje po kampinio turėjo progą, tačiau jo galva smūgiuotas kamuolys skriejo virš vartų.

Antrąjį kėlinį aktyviau pradėjo šveicarai, kuriuos brazilai stabdė ir pražangomis – 47-ą minutę geltona kortele buvo nubaustas Casemiro.

Po trijų minučių varžovus spaudę šveicarai pasiekė savo – Xherdanas Shaqiri pakėlė kampinį, kurį puikiai galva išnaudojo Stevenas Zuberas – 1:1.

Sužaidus valandą smūgiai vartų link beveik susilygino (5 prieš 4), o kamuolio kontrolę perėmė šveicarai. Tuo nepatenkintas Tite atliko keitimą saugų grandyje – vietoj įspėto Casemiro į aikštę įbėgo Fernandinho. Puolimą stiprinantis keitimas.

65-ą minutę Neymarą už marškinėlių laikęs Fabianas Schaeras buvo nubaustas geltona kortele. Baudinio prie baudos aikštelės prieigų stojęs realizuoti pats situacijos kaltininkas smūgiavo tiesiai į savo komandos draugą.

Paskui Neymarą nespėję šveicarai vis dažniau prasižengdavo. Už vieną pražangą 68-ą minutę geltona kortele buvo nubaustas Valonas Behramis.

Prieš tai Tite atliko dar vieną keitimą – Paulinho pakeitė Renato Augusto. Keitimas į tą pačią poziciją.

Čia pat ir keitimas Šveicarijos ekipos gretose – geltoną kortelę turintis V. Behrami vietą aikštėje užleido Denisui Zakaria.

79-ą minutę, nepavykstant pramušti šveicarų gynybos, Tite atliko paskutinį savo keitimą šiose rungtynėse – blankiai rungtyniavusį puolėją Gabrielį Jesusą pakeitė kitas puolėjas Roberto Firmino.

Po minutės savo žaidėją puolimo grandyje pakeitė ir Vladimiras Petkovičius – Harisą Seferovičių pakeitė Breelas Embolo. Toks šviežių jėgų įleidimas į aikštelę buvo logiškas – brazilai vis labiau spaudė varžovus, tad atsirado daugiau erdvės kontratakoms.

87-ą minutę paskutinis keitimas buvo atliktas ir Šveicarijos rinktinės gretose – S. Lichtsteinerį pakeitė Michaelis Langas.

Čia pat pirmąjį savo smūgį į vartų plotą šiose rungtynėse atliko Neymaras. Tai jau 88-a rungtynių minutė.

Paskutinę pagrindinio laiko minutę R. Firmino iš arti galva smūgiavo tiesiai į vartininką. Čia pat teisėjas pridėjo penkias minutes – nemažai šansų aktyviai savo varžovus spaudusiems brazilams.

Jau 96 minutę puikią progą turėjo brazilas Renato Augusto, tačiau jo smūgį atrėmė paskutinę akimirką koją kyštelėjęs Fabianas Schaeris. Po to šveicarai jau pradėjo sveikinti vieni kitus ir teisėjas tuoj pat paskelbė rungtynių pabaigą bei dar vieną netikėtumą čempionate – 1:1.

Nors komandos panašiai valdė kamuolį, tačiau brazilai atliko net 19 smūgių link varžovų vartų. O šveicarai sugebėjo pagrasinti pietų amerikiečių vartams vos 6 kartus.

Brazilija – Šveicarija 1:1

20` [1:0] Philippe Coutinho

50` [1:1] Steven Zuber

• Pasaulio futbolo čempionatas: nemalonų siurprizą pateikė ir Brazilijos rinktinė