Stebuklas: Šveicarai iš EURO 2020 eliminavo pasaulio čempionus | KaunoDiena.lt

STEBUKLAS: ŠVEICARAI IŠ EURO 2020 ELIMINAVO PASAULIO ČEMPIONUS

• 0

„Euro 2020“ aštuntfinalis Bukarešte pirmadienio vakarą baigėsi didžiule sensacija. Pasaulio čempionė Prancūzija po baudinių serijos pralaimėjo Šveicarijai, o lemiamo baudinio nerealizavo ryškiausia šių dienų „Les Bleus“ žvaigždė Kylianas Mbappe. Pagrindinis rungtynių laikas baigėsi 3:3. Pratęsimą šveicarai išplėšė per paskutines keturias minutes stebuklingai panaikinę dviejų įvarčių deficitą, nors prieš tai nerealizavo baudinio, kuriuo galėjo įgyti dviejų įvarčių persvarą.

Šveicarija Europos čempionato pirmąjį atkrintamųjų etapą įveikė pirmą sykį istorijoje. Ketvirtfinalyje jie susitiks su Ispanija, kuri prieš tai vykusiame įspūdingame mače 5:3 po pratęsimo nukovė kroatus.

Simboliška, bet Prancūzijos rinktinę nuskandino brangiausias Europos futbolininkas K.Mbappe, šiame čempionate per keturis mačus taip ir neįmušęs nė vieno įvarčio.

Jau mačo pradžioje pasaulio čempionai buvo išprausti lediniu dušu. Iniciatyvą atidavę oponentams prancūzai buvo nuskriausti 14-ąją minutę, kai po Steveno Zuberio perdavimo iš kairio krašto galva pasižymėjo Haris Seferovičius.

Praleidę įvartį „Les Bleus“ atkuto, tačiau laimę ir toliau mėgino tik tolimais smūgiais. Per visą pirmą kėlinį prancūzai taip ir neatliko nė vieno smūgio į vartų plotą.

Antrasis kėlinys „mėlyniesiems“ prasidėjo dar vienu nokdaunu. Benjaminas Pavardas čiuoždamas ant baudos aikštelės linijos nukirto Steveną Zuberį. Mačo arbitras Fernando Rapallini iš pradžių pražangos nefiksavo, bet praėjus kelioms akimirkoms sustabdė rungtynes ir po VAR peržiūros parodė į 11m žymą.

Visgi Ricardo Rodriguezas baudinio realizuoti nesugebėjo – fantastiškai sužaidęs Hugo Llorisas kamuolį atmušė.

Neįmuši tu – įmuša tau. Jau po dviejų minučių Karimas Benzema fantastiškai susistabdė labai nepatogų Kyliano Mbappe perdavimą ir smūgiu iš kelių metrų rezultatą išlygino.

Tačiau ir tai nebuvo pabaiga. Po akimirkos prancūzų puolimo trijulė K.Mbappe, Antoine'as Griezmannas ir K.Benzema surengė dar vieną išpuolį ir jo atomazgoje Madrido „Real“ puolėjas galva nuo vartų linijos antrą kartą pasiuntė kamuolį į vartus.

75-ąją minutę savo klasę parodė tolimu smūgiu į viršutinį vartų kampą kamuolį pasiuntęs Paulis Pogba ir atrodė, kad visi taškai ant „i“ jau sudėti, bet Alpių šalies komanda turėjo kitokią nuomonę ir sukūrė stebuklą.

82-ąją minutę H.Seferovičius atkūrė intrigą, galva pelnęs antrą savo įvartį, o 90-ąją po galingo reido Mario Gavranovičius puikiu tolimu smūgiu pasiuntė komandas į pratęsimą.

Jo metu pasižymėti nepavyko nė vienai komandai, tad nugalėtojas sprendėsi baudinių serijoje. Visi penki šveicarų smūgiai buvo tikslūs, o paskutinio penkto mušusio K.Mbappe spyrį Yannas Sommeris atrėmė.

Prancūzija – Šveicarija 3:3 15' (0:1) Haris Seferovičius 57' (1:1) Karimas Benzema 59' (2:1) Karimas Benzema 75' (3:1) Paulis Pogba 82' (3:2) Haris Seferovičius 90' (3:3) Mario Gavranovičius

Baudinių serija: Mario Gavranovičius (0:1) Paulis Pogba (1:1) Fabianas Scharas (1:2) Olivier Giroud (2:2) Manuelis Akanji (2:3) Marcusas Thuramas (3:3) Rubenas Vargasas (3:4) Presnelis Kimpembe (4:4) Admiras Mehmedi (4:5) Kylianas Mbappe (4:5)

• Stebuklas: Šveicarai iš EURO 2020 eliminavo pasaulio čempionus