„Stumbras“ nutraukė Vilniaus „Žalgirio“ dominavimą futbolo padangėje | KaunoDiena.lt

„STUMBRAS“ NUTRAUKĖ VILNIAUS „ŽALGIRIO“ DOMINAVIMĄ FUTBOLO PADANGĖJE

• 0

Paskutinį kartą Panevėžys Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurę matė dar 2011-aisiais, kuomet ją į miestą atvežė vietos „Ekranas“. Šįkart į Aukštaitijos sostinę sugrįžęs trofėjus čia ilgai neužsibuvo – jis iškeliavo į Kauną. Į jį trofėjų parvežė Kauno „Stumbras“ rezultatu 1:0 (0:0) įveikęs prieš tai trofėjų 6 kartus iš eilės iškovojusį Vilniaus „Žalgirį“.

LFF taurės turnyro finalas į Panevėžį sugrįžo po 16 metų pertraukos. Jame susitiko šalies rekordininkas pagal iškovotus apdovanojimus – 11 pergalių finale – Vilniaus „Žalgiris“ ir pirmąkart svarbiausiose turnyro rungtynėse pasirodęs Kauno „Stumbras“.

Nors iniciatyvos nuo pat rungtynių pradžios ėmėsi favoritais laikyti Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai, tačiau jiems nesisekė rasti kelių prie Mariano Barreto treniruojamo Kauno „Stumbro“ vartų.

Pirmajame kėlinyje abi komandos apsikeitė keletu pavojingesnių momentų, o arti tikslo 37-ą minutę buvo Matija Ljujičius, tačiau jo tolimas stiprus smūgis skriejo prie pat virpsto.

Tiesa, vienąkart pirmoje rungtynių pusėje kamuolys atsidūrė vartuose. 43 minutę po sumaišties baudos aikštelėje „žalgiriečių“ puolėjas Darvydas Šernas atsidūrė vienas prieš kauniečių vartus ginantį Rodrigo Josviakį. Nors kamuolys atsidūrė vartų tinkle, tačiau teisėjas Saulius Dirda įžvelgė nuošalę.

Pirmasis kėlinys baigėsi rezultatu 0:0 ir kova dėl trofėjaus nusikėlė į antrąją rungtynių pusę.

Po geros pirmosios pusės pabaigos antrajame LFF taurę ginantys „žalgiriečiai“ vėl lyg sustojo – visos jų atakos atsimušdavo į „Stumbro“ gynybos sieną.

Nepatenkintas komandos puolimu vilniečių treneris Valdas Dambrauskas 72-ą minutę iš aikštės „išėmė“ Liviu Antalį. Jį pakeitė Vytautas Lukša.

77-ą minutę – keitimas ir „Stumbro“ gretose. Vietoj Alexandre'o Kore aikštėje – Jarenas Cliffordas.

84 minutė ir „Žalgiris“ ties prarajos riba – į vartus kamuolį pasiuntė Mohamedas Boucharebas.

Teisėjas pridėjo 4 papildomas minutes, tačiau vilniečiai progomis nepasinaudojo ir Kauno „Stumbras“ iškovojo pirmąją LFF taurę savo istorijoje ir nutraukė ilgai trukusį vilniečių dominavimą šiame turnyre ir Lietuvos futbolo padangėje.