Vilniaus „Žalgiris“ LFF taurės aštuntfinalyje sutriuškino „Jonavą“ | KaunoDiena.lt

VILNIAUS „ŽALGIRIS“ LFF TAURĖS AŠTUNTFINALYJE SUTRIUŠKINO „JONAVĄ“

• 0

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės turnyro trečiojo etapo rungtynėse FK „Žalgiris“ sekmadienį svečiuose 5:0 (2:0) sutriuškino „Jonavos“ ekipą.

Nugalėtojų gretose tiksliais smūgiais pasižymėjo net penki skirtingi futbolininkai – Saulius Mikoliūnas, Tomašas Šimkovičius, Liviu Antalis, Serge‘as Nyuiadzis ir Tomašas Malecas.

Žygį FF taurės turnyre abi komandos pradėjo įveikdamos žemesniuose divizionuose žaidžiančius varžovus: antrame etape „Žalgiris“ 3:0 nugalėjo II lygos Vakarų zonoje rungtyniaujančią Kretingos „FK Minija“ ekipą, o „Jonava“ net 11:2 sutriuškino III lygoje rungtyniaujančią Šiaulių „Saulininko“ komandą.

Stipraus vėjo košiamame Jonavos miesto centriniame stadione žalgiriečiai nuo pirmų minučių pademonstravo, kad atvyko rimtai nusiteikę. Prieš kelias dienas Marijampolėje A lygos lyderę „Sūduvą“ įvykęs „Žalgiris“ jau pirmame kėlinyje pelnė du įvarčius ir pasiuntė rimtą žinutę savo varžovams. 20 min. po Louiso Oganos ir T.Šimkovičiaus kombinacijos įvartį į Nemanja Belano ginamus vartus pelnė S.Mikoliūnas, o dar po keliolikos minučių analogišku Liviu Antalio perdavimu pasinaudojo kapitono raištį ryšėjęs T.Šimkovičius. Pirmame kėlinyje „Jonavos“ futbolininkai atsakė keliais pavojingais išpuoliais, bet Džiugas Bartkus patikimai sergėjo savo vartus.

Po pertraukos žalgiriečiai dar labiau padidino spaudimą. Kėlinį kelių kampinių serija pradėję žali ir balti netrukus triumfavo. T.Šimkovičius parideno kamuolį L.Antaliui ir rezultatyviausias „Žalgirio“ žaidėjas stipriu smūgiu įkalė trečią vinį į „Jonavos“ vartus. Netrukus „Žalgirio“ vyriausias treneris Valdas Urbonas užsuko keitimų karuselę ir į kovą metė Marquinhos bei S.Nyuiadzį, kiek vėliau prie jų prisijungė Jeremy Manzorro ir T.Malecas, o likus žaisti 18 min. oficialiai „Žalgirio“ gretose debiutavo Domantas Šimkus.

Naujų žaidėjų pasirodymas aikštėje tik pridėjo aštrumo „Žalgirio“ atakoms. Kelis kartus šeimininkus gelbėjo vartininkas N.Bjelanas, kelis kartus „Žalgirio“ futbolininkų smūgius atrėmė „Jonavos“ vartų konstrukcija. Tačiau galiausiai S.Nyuiadzi ir T.Malecas pasinaudojo varžovų gynybos spragomis ir dar labiau padidino žalgiriečių persvarą.

Iškovojęs solidžiausią laimėjimą šį sezoną „Žalgiris“ pateko į LFF taurės turnyro ketvirtfinalį.