Dakaro ralyje lietuviai startuos po bendra vėliava | KaunoDiena.lt

DAKARO RALYJE LIETUVIAI STARTUOS PO BENDRA VĖLIAVA

  • 0

Lietuviai verčia naują puslapį Dakaro ralio istorijoje – mažiausiai du skirtingų kategorijų ekipažai susibūrė po viena vėliava ir ruošiasi startui Peru. Aurelijus Petraitis bei Arūnas Gelažninkas kitų metų pradžioje vykstančiame Dakare startuos su šūkiu „Vieningai už Lietuvą!“.

Tai pirmas kartas, kai skirtingų kategorijų ekipažai į Pietų Ameriką išvyksta po viena vėliava ir turėdami bendrą tikslą – esant reikalui padėti vienas kitam. Tai reiškia, kad ekipažai ralio metu gabens atsargines detales, kurių gali prireikti ištikus techninėms problemoms.

Pirmas lietuvis sunkvežimių klasėje

Be to, pirmą kartą lietuvis startuos sunkvežimių kategorijoje – planuojama, kad šioje klasėje „Tatrą“ pilotuos A. Petraitis.

„Sportas yra galinga jėga, jis suvienija minias žmonių bendram tikslui, svajonei. Tačiau vienybė labai svarbi ne tik sporto gerbėjų, bet ir pačių sportininkų gretose. Nors kiekvienas lenktynininkas atranda savo rėmėjus, formuoja savo komandos biudžetą bei fanų būrį, tačiau visi atstovauja vienai šaliai. Įsivaizduokite, jei mes vieningai nusiųstume pasauliui žinutę, kad iš mažos šalies Dakaro iššūkius pasiruošęs priimti visas būrys sportininkų. Vienijamės, nes norime parodyti, kad drauge siekti bendro tiksliau yra ne tik lengviau, bet ir maloniau. Be to, mūsų, lietuvių, ir taip mažai, tad jei galime vienas kitam padėti, tą ir turėtumėm daryti!“, - teigia A. Petraitis. Kol kas neatskleidžiama, kas bus du kiti sunkvežimio ekipažo nariai.

Paskutinį kartą A. Petraitis Dakaro ralyje dalyvavo 2009 metais -  lietuvis visureigių klasėje pasiekė tuomet rekordinį lietuviams finišą 25-oje vietoje. Šis ralis buvo pirmasis, kuomet Dakaras iš Afrikos persikėlė į Pietų Ameriką.

Svarbi patirtis

Vienas geriausių Lietuvos motociklininkų Arūnas Gelažninkas teisę dalyvauti Dakare iškovojo balandžio mėnesį Maroke – Merzūgos ralyje, kuris vadinamas mažuoju Dakaru.

Kaunietis sėkmingai pasiekė finišą bei iškovojo kelialapį į Peru.

„Man tai bus pirmasis Dakaras, todėl jausiuos kur kas tvirčiau, kai šalia bus toks patyręs Dakaro vilkas kaip A. Petraitis, kurio patirtis ir patarimai man, kaip naujokui, bus labai svarbūs. Be to, prie mūsų prisijungti kviečiami ir kiti lietuviai, dalyvausiantys Dakaro ralyje“, - sako A. Gelažninkas, Dakare vairuosiantis KTM motociklą.

Dakaro ralis kitų metų sausio 6-17 dienomis vyks Peru teritorijoje.

Kaip skelbia organizatoriai, net 70 proc. trasų sudarys smėlynai. Dakaro distancija Pietų Amerikoje sieks apie 5 tūkst. km – ralį sudarys 10 etapų, per kuriuos dalyviams teks įveikti apie 3 tūkst. km greičio ruožų.

Planuojama, kad prie lietuvių bendradarbiavimo Dakare prisijungs ir vienas iš lietuviškų visureigių ekipažų.

GALERIJA

  • Arūnas Gelažninkas
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS