E. Mataką nuo pasaulio čempionato medalio skyrė akimirka | KaunoDiena.lt

E. MATAKĄ NUO PASAULIO ČEMPIONATO MEDALIO SKYRĖ AKIMIRKA

Edgaras Matakas pirmoje savo rungtyje pasaulio žmonių su negalia plaukimo čempionate liko per plauką nuo apdovanojimo.

Mančesteryje vykstančiose planetos pirmenybėse Ramūno Leono auklėtinis užėmė ketvirtą vietą 50 metrų laisvu stiliumi rungties finale.

E. Matakas, besivaržantis visiškai nematančių sportininkų S11 klasėje, finale nuotolį nuplaukė per 26.36 sek. ir finišą pasiekė ketvirtas. Lietuviui iki trečios vietos ir bronzos medalio pritrūko 0.27 sek.

Pasaulio čempiono titulą apgynė olandas Rogieras Dorsmanas (25.89 sek.), sidabrą iškovojo japonas Keiichis Kimura (26.05 sek.), bronzą pelnė kinas Dongdongas Hua (26.09 sek.).

E. Matakas pirmadienio rytą vykusioje šios rungties atrankoje pademonstravo antrą rezultatą – 26.54 sek.

„Skaudu truputį, kad likau su tuo „mediniu“ medaliu. Kažkiek yra to skausmo, kad nepavyko parodyti geresnio laiko, bet tikriausiai šiuo metu esu tokiame laikotarpyje, kai galiu demonstruoti tokį laiką, kokį parodžiau. Stengiuosi nenusiminti, nes manęs dar laukia dvi rungtys, pasaulio čempionatas nesibaigė.

Prieš varžovus galiu nusiimti kepurę, nes praplaukė įspūdingai, laikai įspūdingi. Šis pasaulio čempionato finalas buvo labai stiprus. Akimirkos, detalės, prisilietimai lėmė labai daug, rezultatai labai aukšti“, – po pasirodymo 50 metrų laisvu stiliumi rungties finale sakė E. Matakas.

Praėjusių metų pasaulio čempionate Madeiroje E. Matakas šioje rungtyje iškovojo sidabro medalį. Mūsų šalies sportininkas nusileido tik Nyderlandų atstovui R. Dorsmanui. K. Kimura tada liko trečias.

E. Matako pasaulio čempionate Mančesteryje laukia dar dvi rungtys. Trečiadienį kaunietis startuos 100 metrų krūtine rungtyje, o penktadienį dalyvaus 100 metrų laisvu stiliumi rungties varžybose.

E. Matakas per savo karjerą pasaulio čempionatuose yra iškovojęs keturis medalius.

2017 m., tada treniruojamas Ditos Kareckienės ir Pauliaus Stankevičiaus, kaunietis planetos pirmenybėse Meksikoje pelnė auksą ir bronzą. Sėkmingos E. Matakui buvo ir 2022 m. planetos pirmenybės Portugalijoje, kur plaukikas, treniruojamas R. Leono, savo kolekciją papildė sidabro ir bronzos medaliais.

Be to, E. Matako apdovanojimų lentynoje puikuojasi 2021 m. Tokijo paralimpinių žaidynių bronzos medalis ir trys Europos čempionato aukso medaliai, tais pačiais metais iškovoti Portugalijoje. Šiuos medalius E. Matakas iškovojo dirbdamas su treneriu R. Leonu.

Planetos pirmenybėse Mančesteryje Lietuvai atstovauja ir Gabrielė Čepavičiūtė. Rasos Mažutaitienės treniruojama plaukikė pirmadienį liko per vieną poziciją nuo S6 klasės 100 metrų plaukimo nugara rungties finalo – kaunietė atrankoje užėmė devintą vietą ir pasirodymą Mančesteryje baigė.