Europos čempionate – šeimyninis kauniečių triumfas | KaunoDiena.lt

EUROPOS ČEMPIONATE – ŠEIMYNINIS KAUNIEČIŲ TRIUMFAS

Dramatiškas finišas Glazge kaunietei Ievai Adomavičiūtei ir vilnietei Mildai Valčiukaitei kainavo nemažai nervų ląstelių, tačiau atnešė Europos porinių dviviečių valčių klasės čempionato medalius.

Lėmė fotofinišas

24-erių M.Valčiukaitė ir 23-ejų I.Adomavičiūtė finale šeštadienį 2000 m distanciją įveikė per 6 min. 56,54 sek. Toks rezultatas naujai suburtai irkluotojų iš Lietuvos porai garantavo bronzos apdovanojimus. Tiesa, po finišo mūsų šalies atstovės blaškėsi kankinamos nežinios, nes turėjo palaukti fotofinišo rezultatų.

Net keturios valtys iki paskutinės akimirkos kovojo dėl pirmosios vietos, o po dramatiško finišo Europos čempionėmis tapo prancūzės Helene Lefebvre ir Elodie Ravera-Scaramozzino (6.55,99).

Antrąją vietą užėmė olandės Roos de Jong ir Lisa Scheenaard (6.56,29). Ketvirtoje pozicijoje likusios italės Valentina Iseppi ir Alessandra Montesanuo nuo lietuvių atsiliko vos 0,06 sek.

"Atidavėme visas jėgas, tik paskutiniams 100 m nebeužteko kvapo", – prisipažino I.Adomavičiūtė.

Medaliai – tą pačią dieną

Ši JAV studijavusi dailiai nuaugusi (194 cm ūgio) kaunietė tik pernai tapo M.Valčiukaitės partnere, nes pastaroji ilgą laiką pergales skynė su Donata Vištartaite. Šiai kauniečių trenerių Algirdo Arelio ir Nijolės Savickytės auklėtinei ištekėjus ir nutarus padaryti pauzę sportinėje karjeroje, M.Valčiukaitė vėl suvienijo jėgas su savo buvusia drauge įvairaus amžiaus rinktinėse.

Sąjunga pasirodė sėkminga ir jau debiutiniame duetui Europos čempionate subrandino bronzos medalius. Tiesa, kurį laiką lietuvės netgi pirmavo trasoje, tačiau neatlaikiusios didžiulio tempo ėmė smigti žemyn. Vis dėlto joms pavyko atlaikyti aršiai persekiojusių italių spaudimą.

Beje, tą pačią dieną pirmenybėse Glazge medaliu pasidabino ir I.Adomavičiūtės brolis Aurimas Adomavičius.

Permainos – priverstinės

Kauno rajono Šilelio kaime gyvenantis A.Adomavičius, Europos čempionate drauge su kitais Lietuvos irkluotojais: Dovydu Nemeravičiumi, Sauliumi Ritteriu ir Rolandu Maščinsku – laimėjo porinių keturviečių valčių klasės sidabrą.

Mūsų šalies įgula finale šeštadienį 2000 m distanciją įveikė per 5 min. 43,40 sek. ir 1,48 sek. nusileido čempionais tapusiems Italijos irkluotojams (5 min. 41,92 sek.). Bronzos medaliai atiteko Lenkijos įgulai (+1,96 sek.).

Lietuviai startavo nepalankiame pirmajame takelyje ir ilgą laiką irklavo penktoje pozicijoje, tačiau galingas finišas leido pakilti iki antrosios vietos.

2017 m. Lietuvos porinė keturvietė valtis tapo Europos ir pasaulio čempione. Tiesa, tuomet įguloje vietoj S.Ritterio buvo Martynas Džiaugys. Pastarasis dėl traumos šį Europos čempionatą turi praleisti.

Pasveikino ir Prezidentė

Senojo žemyno pirmenybių prizininkai sulaukė ir Lietuvos vadovų sveikinimų. Juos pasveikino šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir premjeras Saulius Skvernelis.

Pasak šalies vadovės, šie sportininkai – puikus komandinės darnos pavyzdys. Dėl bendro tikslo suvienytomis jėgomis irkluotojai pelnė gražias pergales, atspindinčias jų stiprybę ir garsinančias pasaulyje Lietuvą.

Prezidentė palinkėjo, kad ateityje siekiant medalių sportininkams visada užtektų pasitikėjimo, ištvermės ir kiekvieną jų lydėtų pati didžiausia sėkmė.

Vyriausybės vadovas irkluotojų komandoms padėkojo už jų profesionalumą ir ryžtą siekiant pergalės.

Laimėjo paguodos finalą

Sekmadienį moterų vienviečių valčių B finale Lina Šaltytė-Masilionė užėmė pirmąją vietą. Galutinėje įskaitoje jai atiteko septinta pozicija. 31-ų metų lietuvė 2000 m distanciją įveikė per 7 min. 47,89 sek.

Šioje rungtyje iš viso dalyvauja tik devynios sportininkės, todėl B finale varžėsi vos trys.

Lietuvos irkluotoja aplenkė Izraelio atstovę Nurit Bezdesky (7.57,05) ir latvę Zanę Putniną (8.11,00).

Vėliau sekmadienį vyrų vienviečių valčių finale dar startavo Mindaugas Griškonis.