Geriausi šių metų Lietuvos lengvaatlečiai – A. Gudžius ir A. Palšytė | KaunoDiena.lt

GERIAUSI ŠIŲ METŲ LIETUVOS LENGVAATLEČIAI – A. GUDŽIUS IR A. PALŠYTĖ

Geriausiais 2017 metų Lietuvos lengvaatlečiais išrinkti disko metikas Andrius Gudžius ir šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė.

26-erių metų A. Gudžius geriausiu šalies lengvaatlečiu tapo ketvirtus metus iš eilės.

Dviejų svarbiausių metų varžybų – pasaulio čempionato bei Deimantinės lygos – nugalėtojo titulai disko metiką A. Gudžių pavertė vienu ryškiausių planetos lengvaatlečiu. Lietuvis netgi pretendavo tapti geriausiu metų Europos lengvaatlečiu – jo pavardė buvo įrašyta tarp dešimties rinkimų kandidatų.

Praėjusiais metais kylančiai žvaigždei savęs iki galo realizuoti nepavyko dėl patirtų pėdos traumų, tuo tarpu šiemet sezonas sėkmingai klostėsi nuo pat pirmųjų startų pavasarį. Dar balandį Kauno čempionate Vaclovo Kidyko auklėtinis pagerino asmeninį rekordą (67 m 38 cm) bei visą vasarą demonstravo stabiliai aukštus rezultatus.

Pasaulio čempionato auksą A. Gudžius nuskynė pasiekęs antrą 2017-ųjų rezultatą pasaulyje – 69 m 21 cm. Tuo tarpu tarp dešimties tolimiausių metų metimų pateko dar net trys lietuvio rezultatai.

Antroji vieta šių metų rinkimuose atiteko ieties metikui Edžiui Matusevičiui, trečioji – maratonininkui Remigijui Kančiui.

Ne pirmą kartą

25-erių metų A. Palšytė geriausia šalies lengvaatlete tapo antrą kartą iš eilės.

Du Lietuvos rekordai, Europos čempionės titulas, studentų žaidynių (universiados) bronza bei neišsipildžiusios svajonės pasaulio čempionate –tokie buvo metai Lietuvos sportininkei.

Sausį LLAF taurės varžybose sportininkė pirmą kartą įveikė 200 cm aukštį, o kovą Europos uždarų patalpų čempionate Serbijoje peršoko 201 cm ir iškovojo auksą, artimiausią konkurentę pranokusi septyniais centimetrais. Tokie pasiekimai neliko nepastebėti – A. Palšytė išrinkta geriausią sausio ir kovo mėnesių Europos lengvaatlete.

Tuo tarpu vasaros sezonas žaviai lietuvei prasidėjo tragiškai: pirmame Deimantinės lygos etape JAV ji patyrė traumą, dėl kurios nesitreniravo daugiau nei mėnesį. Fizinio pasirengimo spragas ji jautė viso sezono metu, tačiau pasaulio čempionate sugebėjo užimti aukščiausią vietą karjeroje (septintą – 192 cm), o universiadoje iškovojo bronzą (191 cm).

Antrąją vietą šiuose rinkimuose užėmė bėgikė Eglė Balčiūnaitė, trečiąją – ėjikė Živilė Vaiciukevičiūtė.

„Kylančios žvaigždės“ nominacijoje nugalėjo septynkovininkė Urtė Bačianskaitė. Ji pasaulio jaunių čempionate Kenijoje iškovojo bronzos medalį, taip pat pagerino Lietuvos 16-mečių, 17-mečių ir 18-mečių rekordus

Antrąją vietą užėmė bėgikė Gabija Galvydytė, trečiąją – barjerinio bėgimo atstovas Rokas Ickys.

Ceremonijos metu buvo pagerbta apie karjeros pabaigą paskelbusi septynkovininkė, dukart olimpinė prizininkė, Austra Skujytė. Jai buvo įteikta Prezidentes Dalios Grybauskaitės padėka už iškovotą Londono olimpinių žaidynių bronzą. Jai buvo įtektas specialus prizas - „Pilnatvės ratas“.

„Dėkoju visiems už mano gražios istorijos sukūrimą“, – gavusi apdovanojimą sakė A. Skujytė.

Lietuvos rekordininkų ženkleliai buvo įteikti A. Palšytei bei ieties metiku E. Matusevičiui.

Geriausi šalies lengvaatlečiai paaiškėjo susumavus aistruolių, sporto žurnalistų bei LLAF Tarybos narių balsus.