Lietuvos jaunimo rinktinei - pasaulio ledo ritulio čempionato sidabras | KaunoDiena.lt

LIETUVOS JAUNIMO RINKTINEI - PASAULIO LEDO RITULIO ČEMPIONATO SIDABRAS

• 0

Vengrijoje vykstančiame pasaulio jaunimo dvidešimtmečių (U-20) ledo ritulio antrojo diviziono čempionate Lietuvos rinktinė iškovojo sidabrą.

Šeštadienį lemiamoje šešių ekipų A grupės turnyro dvikovoje jaunieji Lietuvos ledo ritulininkai po pratęsimo 5:4 (1:1, 2:0, 1:3, 1:0) įveikė trečioje vietoje likusius Olandijos bendraamžius.

Pirmojo kėlinio viduryje Edgaras Protčenka (10:14) išvedė lietuvius į priekį, tačiau po kelių minučių Jordy's Knorenas (16:24) išlygino rezultatą.

Antrajame kėlinyje po įvartį į varžovų vartus įmušė Domantas Čypas (28:16) bei Danielis Bogdziulas (34:56) ir lietuviai pirmavo 3:1.

Trečiojo kėlinio pradžioje Danny's Stempheras (40:33) sumažino atsilikimą iki minimumo, bet po kelių minučių Paulius Gintautas (46:35) išnaudojo kiekybinį pranašumą ir atstatė dviejų įvarčių persvarą - 4:2.

Likus iki trečiojo kėlinio pabaigos kiek daugiau nei keturioms minutėms Raymondas van der Schuitas (56:49) mažina atsilikimą iki 3:4, o paskutinę kėlinio minutę varžovai vartininką keičia šeštu žaidėju ir išnaudoja persvarą - rezultatą išlygino Danny's Stempheras (59:34).

Pratęsimą lietuviai pradėjo energingai ir, sužaidus nepilną minutę įgijo kiekybinį pranašumą, kurį pergalingu įvarčiu išnaudojo antrąsyk šiame susitikime pasižymėjęs Domantas Čypas (62:42).

Iš viso šiose pirmenybėse lietuviai iškovojo keturias pergale bei patyrė vos vieną pralaimėjimą.

Jau anksčiau pirmąją vietą A grupėje ir kelialapį į pirmąjį divizioną užsitikrino turnyro šeimininkė Vengrijos rinktinė, kuri paskutiniąsias rungtynes žais su II diviziono A grupę paliksiančia Kroatijos ekipa.

Trečiajame paskutiniojo turo mače dėl ketvirtosios vietos žais Rumunijos ir Estijos komandos.

A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Vengrija        4 4 0 0 0  26:6  12
2. Lietuva         5 3 1 0 1  21:14 11
3. Olandija        5 3 0 1 1  22:18 10
4. Rumunija        4 1 0 0 3   7:17  3
5. Estija          4 1 0 0 3   8:18  3
6. Kroatija        4 0 0 0 4   7:18  0