Olimpiada šalia Lietuvos: Latvija drauge su Švedija sieks surengti olimpines žaidynes | KaunoDiena.lt

OLIMPIADA ŠALIA LIETUVOS: LATVIJA DRAUGE SU ŠVEDIJA SIEKS SURENGTI OLIMPINES ŽAIDYNES

  • 0

Latvija ir Švedija ketina pateikti bendrą paraišką dėl teisės rengti 2026 metų žiemos olimpiadą, sakoma antradienį vyriausybės patvirtintame dokumente.

Bendradarbiavimas tarp Latvijos olimpinio komiteto (LOK), Siguldos savivaldybės, Siguldos bobslėjaus ir rogučių trasos savininkų ir Stokholmo 2026-ųjų olimpiados rengimo komiteto prasidėjo švedų iniciatyva. Latvija gavo pasiūlymą surengti bobslėjaus, skeletono ir rogučių sporto rungčių varžybas, nes Švedija neturi tam tinkamų trasų.

Latvijos vyriausybė nusprendė, kad LOK, Siguldos savivaldybė ir bobslėjaus ir rogučių trasos savininkai iki rugsėjo 15-osios turi įvykdyti preliminarų galimybių pritaikyti trasą olimpinėms varžyboms bei su tuo susijusių išlaidų tyrimą.

Švietimo ir mokslo ministerija iki spalio 31-osios turės pristatyti vyriausybei planą dėl bendros latvių ir švedų paraiškos, kurią reikia pateikti iki kitų metų rugsėjo.

LOK teigimu, 1986-aisiais pastatyta Siguldos trasa atitinka aukštus standartus, reikalingus rengti tarptautines varžybas. Bendra Latvijos ir Švedijos paraiška drauge rengti žiemos olimpiadą bus stimulas modernizuoti Siguldos bobslėjaus ir rogučių trasą, tvirtina LOK atstovai.

Viena pati Latvija greičiausiai niekada negalėtų pretenduoti į olimpinių žaidynių šeimininkės titulą, nurodė LOK.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS