Paralimpietis E. Matakas didina trofėjų kolekciją | KaunoDiena.lt

PARALIMPIETIS E. MATAKAS DIDINA TROFĖJŲ KOLEKCIJĄ

• 0

Plaukikas paralimpietis Edgaras Matakas savo sportinių trofėjų kolekciją papildė pasaulio čempionato sidabro medaliu.

Madeiroje (Portugalija) vykstančiose žmonių su negalia planetos plaukimo pirmenybėse Ramūno Leono treniruojamas E.Matakas (neregių S11 grupė) 50 m laisvu stiliumi įveikė per 26,19 sek. ir užėmė antrą vietą.

Pasaulio čempionu tapo Nyderlandų atstovas Rogieras Dorsmanas – 26,04 sek. Trečias buvo japonas Keiichis Kimura – 26,96 sek.

E.Matakas pernai tapo šios rungties Europos čempionu, o Tokijo vasaros paralimpinėse žaidynėse pelnė bronzos apdovanojimą.

Kaunietis iškovojo jau trečią pasaulio čempionato medalį – 2017-aisiais iš Meksikos grįžo su aukso ir bronzos trofėjais.

„Dabar turiu jau visą kolekciją. Džiaugiuosi, kad viskas klostosi gerai“, – sakė E.Matakas.

Puikiai pasaulio čempionate debiutavo šešiolikmetė kaunietė Gabrielė Čepavičiūtė – trenerės Rasos Mažutaitienės auklėtinė užėmė septintą vietą S6 grupės 100 m plaukimo laisvu stiliumi finale (1 min. 38,43 sek.).

Šiandien E.Matakas dalyvaus 100 m plaukimo krūtine varžybose, rytoj G.Čepavičiūtė plauks 400 m laisvu stiliumi.

Per pirmas dvi pasaulio čempionato dienas iš viso 13 medalių (iš jų 6 - aukso) iškovojo italai, po 7 – britai ir brazilai.

Europos rekordą pagerino Kipro sportininkė Karolina Pelendritou (S11 grupė), 50 m laisvu stiliumi nuplaukusi per 29,58 sek.