Pirmas naujo sezono startas – optimistinis | KaunoDiena.lt

PIRMAS NAUJO SEZONO STARTAS – OPTIMISTINIS

Budapešte surengtose tradicinėse Vengrijos uždarų patalpų šiuolaikinės penkiakovės "Peridot" taurės varžybose Gintarė Venčkauskaitė-Juškienė iškovojo bronzos medalį.

Finale kovojo 36 atletės. Pauliaus Aleksandravičiaus treniruojama sportininkė laimėjo jojimo (300 taškų) ir bėgimo bei šaudymo (588 tšk.) rungtis, plaukimo varžybas baigė aštuntoji (282 tšk.), fechtavimosi – aštuonioliktoji (201 tšk.).

Sėkmingiausiai pasirodė britė Joanna Muir (1 392 tšk.). Antrąją vietą užėmė vokietė Annika Schleu (1 378 tšk.).

Tai buvo pirmos varžybos šį sezoną, todėl norėjau pirmiausia pasitikrinti jėgas, įvertinti savo galimybes.

"Tai buvo pirmos varžybos šį sezoną, todėl norėjau pirmiausia pasitikrinti jėgas, įvertinti savo galimybes, – sakė "Kauno dienai" G.Venčkauskaitė-Juškienė. – Per plaukimo varžybas pagerinau asmeninį rekordą, bėgimo ir šaudymo rungtys taip pat susiklostė neblogai. Jojimui teko nepaklusnus žirgas, tačiau pavyko jį nuraminti ir laimėti. Turint galvoje, kad startui Budapešte specialiai nesiruošiau, rezultatai šiandien – optimistiniai."

Vasario 27 – kovo 3 d. kaunietė dalyvaus pasaulio taurės 1-ojo etapo varžybose Kaire (Egiptas). Pernai G.Venčkauskaitė-Juškienė pasaulio taurė finale Astanoje (Kazachstanas) iškovojo bronzos medalį.

Be to, 2018-aisiais šiuolaikinės penkiakovės kariškių pasaulio čempionate Lietuvos rinktinė (G.Venčkauskaitė-Juškienė, Aurelija Tamašauskaitė ir Ieva Serapinaitė) pelnė sidabrą.

Šiuo metu Tarptautinės šiuolaikinės penkiakovės sąjungos (UIPM) reitingų lentelėje trenerio P.Aleksandravičiaus auklėtinė yra vienuoliktoji (155 tšk.). Lyderė – baltarusė Anastasija Prokopenko (193 tšk.). 22-oje vietoje – I.Serapinaitė (129 tšk.), 63-iojoje – Lina Batulevičiūtė (64 tšk), 64-ojoje – A.Tamašauskaitė (63 tšk.), 82-ojoje – Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė (40 tšk.).