Plaukikas D. Rapšys pasaulio čempionate iškovojo aukso medalį! | KaunoDiena.lt

PLAUKIKAS D. RAPŠYS PASAULIO ČEMPIONATE IŠKOVOJO AUKSO MEDALĮ!

Lietuvis Danas Rapšys antradienį iškovojo pasaulio plaukimo čempionato trumpajame (25 m) baseine vyrų 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungties aukso medalį.

23-ejų metų lietuvis finale antradienį finišavo per 3 min. 34,01 sek. ir pagerino Lietuvos bei pasaulio čempionatų rekordus. Lietuvos rekordą jis pagerino 2,64 sek., o planetos pirmenybių - 0,31 sek.

Nuo pat starto baseine dominavęs lietuvis antrąją vietą užėmusį norvegą Henriką Christianseną aplenkė net 2,63 sek. Trečias liko italas Gabriele Detti (3.37,54).

Atrankos varžybose D. Rapšys pasiekė geriausią rezultatą (3 min. 36,65 sek.) tarp 41 dalyvio ir net 3,92 sek. pagerino Lietuvos rekordą.

Anksčiau D. Rapšys 400 m distancijoje nebuvo iškovojęs apdovanojimų svarbiausiose pasaulio varžybose. Už pergalę Kinijoje jam atiteko 10 tūkst. JAV dolerių.

D. Rapšys Kinijoje dar startuos 100 ir 200 m plaukimuose laisvuoju stiliumi ir 200 m plaukime nugara.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino plaukiką D.  Rapšį, Pasaulio plaukimo čempionate Kinijoje, trumpajame baseine iškovojus auksą.

Prezidentė pabrėžė, kad plaukikas padovanojo Lietuvai įspūdingą pergalę, kuri yra didelis visų sportininko pastangų įvertinimas, kartu įrašantis mūsų šalies vardą į pasaulio sporto istoriją.

Dėkodama R. Rapšiui už laimėjimą, šalies vadovė palinkėjo kuo geriausių sporto rezultatų ateityje, naujų išsikeltų tikslų ir ištvermės jų siekiant.

• Plaukikas D. Rapšys pasaulio čempionate iškovojo aukso medalį!