Reguliariojo sezono finišas: „Energija“ sutriuškino „Juodupę“ | KaunoDiena.lt

REGULIARIOJO SEZONO FINIŠAS: „ENERGIJA“ SUTRIUŠKINO „JUODUPĘ“

• 0

Antradienį Elektrėnų ledo rūmuose baigėsi Lietuvos čempionato reguliarusis sezonas, kurio paskutinėse rungtynėse susikovė lyderiai – Elektrėnų „Energija“ ir Juodupės „Juodupė“.

Nors buvo tikimasi atkaklios kovos, tačiau itin vėlai prasidėjusiose rungtynėse puikiai mažumoje rungtyniavusi „Energija“ 9:2 (4:0, 3:0, 2:2) pervažiavo „Juodupę“ ir šventė įspūdingą pergalę.

Pirmose tarpusavio rungtynėse „Energija“ šventė pergalę rezultatu 4:3, antrose – 5:3, o trečiose – 4:2.

Šiose rungtynėse fantastišką pasirodymą surengė „Energijos“ kapitonas Aivaras Bendžius, kuris įmušė net keturis įvarčius.

Nuo pat rungtynių pradžios abi komandos rodė kovingą nusiteikimą, o žiūrovai audringai reagavo į įvykius aikštėje. Visgi jau ketvirtą susitikimo minutę „Juodupės“ vartininkas Michailas Kolioglovas padarė neatleistiną klaidą ir pasitikdamas iš kitos aikštės pusės atskriejantį ritulį suklupo, o į puolimą vienas nuskubėjęs Povilas Verenis mažumoje perėmė iš vartininko ritulį bei įmušė jį į tuščius vartus – 1:0.

Nors atrodė, kad tokia klaida nepalaužė „Juodupės“, tačiau kėlinio viduryje „Energija“ prasiautė tarsi uraganas. Iš pradžių fantastišką ataką surengė Ilja Četvertakas ir Aivaras Bendžius (13:42), po kurio smūgio komandas skyrė du įvarčiai – 2:0.

Netrukus Aurimas Gaidauskas sėdo ant nubaustųjų žaidėjų suolelio, tačiau mažumoje likę „Energijos“ žaidėjai nepasimetė. Edvinas Boroška perėmė ritulį aikštės viduryje, išvengė dviejų „Juodupės“ gynėjų bei atliko idealų perdavimą Aimui Fiščevui (14:47), kuris nuginklavo varžovų vartininką bei padidino persvarą iki trijų – 3:0.

Po šio įvarčio 2+10 baudos minutėmis buvo nubaustas Povilas Verenis ir kurį laiką „Judoupė“ žaidė penkiese prieš tris, tačiau pavojingų atakų nesukūrė. Vėliau į aikštelę grįžo A.Gaidauskas, kuris nuo aikštės vidurio vienas pats prasiveržė, išvengė dviejų „Juodupės“ gynėjų bei įmušė ketvirtą šeimininkų įvartį – 4:0.

Antrame kėlinyje „Juodupė“ kur kas pagerino gynybą ir toliau žaidė gana agresyviai. Visgi kėlinio viduryje A.Bendžius (30:31) nuginklavo varžovų vartininką ir įmušė penktą šeimininkų įvartį – 5:0.

Netrukus P.Verenis sėdo ant nubaustųjų žaidėjų suolelio, o mažumoje likusi „Energija“, po A.Bendžiaus gražaus metimo į viršutinį dešinį vartų kampą padidino persvarą iki šešių – 6:0.

Kėlinio pabaigoje po I.Četvertako perdavimo pasižymėjo Lukas Veželis (38:31) ir skirtumas tapo milžiniškas – 7:0.

Nors rungtynių baigtis buvo aiški, tačiau komandos ir toliau žaidė agresyviai. Septintą kėlinio minutę Dmitrijus Beliakovas (46:01) po sumaišties prie šeimininkų vartų įmušė pirmą „Juodupės“ įvartį.

Rungtynėms artėjant į pabaigą, Mauras Baltrukonis (55:02) pelnė dar vieną įvartį svečiams (2:7), tačiau tada I.Četvertakas (57:54) ir E.Boroška (59:19) įmušė po įvartį bei sugrąžino septynių taškų pranašumą – 9:2.

„Energijos“ vartus visas rungtynes gynė Elvinas Karla, kuris atrėmė 31 iš 33 varžovų smūgių, tuo tarpu „Juodupės“ vartus saugojo M.Kolioglovas, kuris atrėmė 30 iš 39 varžovų metimų.

„Energija“ surinko daugiau baudos minučių (22 prieš 6) bei pralaimėjo pagal įmetimus (21 prieš 40).

„Energija“ šiame sezone per 20 susitikimų nepatyrė nei vieno pralaimėjimo ir su maksimaliu taškų skaičiumi užėmė pirmą vietą. Pusfinalyje jos jau laukia Rokiškio „Rokiškis“ ekipa. Tuo tarpu „Juodupė“ per reguliarųjį sezoną patyrė penkis pralaimėjimus, iš kurių keturi – prieš „Energiją“. Pusfinalyje „Juodupė“ susikaus su Vilniaus derbio tarp „Hockey Punks“ ir „Geležinio vilko“ poros nugalėtoju.

Pusfinalio susitikimai vyks kovo 11-18 dienomis, o finalai – kovo 18-24 dienomis.

• Reguliariojo sezono finišas: „Energija“ sutriuškino „Juodupę“