T. Kaukėno dovana Lietuvai – 17-a vieta olimpinėse žaidynėse | KaunoDiena.lt

T. KAUKĖNO DOVANA LIETUVAI – 17-A VIETA OLIMPINĖSE ŽAIDYNĖSE

• 14

Pjongčango olimpinėse žaidynėse startavo Lietuvos biatlonininkai vyrai. Lietuvos rinktinės lyderis Tomas Kaukėnas 10 km sprinte pateisino visus lūkesčius ir užėmė aukštą 17 vietą. Tai geriausias 27-erių sportininko karjeros pasiekimas olimpinėse žaidynėse.

T.Kaukėnas puikiai čiuožė ir neklydo šaudydamas gulint bei išsiveržė tarp lyderių – buvo penktas. Antroje šaudymo serijoje stovint patyręs biatlonininkas suklydo tik penktojo šūvio metu ir turėjo sukti vieną baudos ratą. Lietuvis distanciją įveikė per 23:46,5 min ir tik 44,7 sek. atsiliko nuo olimpinio čempiono.

Finišavus 41 sportininkui T.Kaukėnas rikiavosi 15-as, tačiau vėliau dar prarado dvi pozicijas ir užėmė 17-ąją vietą.

Sočio olimpinėse žaidynėse šioje rungtyje T.Kaukėnas buvo 48-as, o 20 km lenktynėse finišavo 23-ias.

Vytautas Strolia šaudymo serijose suklydo po kartą ir suko du baudos ratus. Lietuvis finišavo per 25:32,4 min ir buvo 49-as.

Biatlono superžvaigždė prancūzas Martinas Fourcade'as suklydo net tris kartus pirmoje šaudymo serijoje ir į medalius nepretendavo – liko aštuntas.

Olimpiniu čempionu tapo vokietis Arndas Peifferis nesuklydęs šaudydamas ir finišavęs per 23:38,8 min. Su trimis aukso medaliais Vokietija išsiveržė į pirmąją vietą medalių lentelėje.

Sidabru džiaugėsi taip pat tobulai šaudęs čekas Michalas Krcmaras (23:43,2).

Vieną kartą prašovęs italas Dominikas Windischas iškovojo bronzą (23:46,5).

Iš viso startavo 87 sportininkai. Į persekiojimo lenktynes patenka pirmasis 60-ukas.

Vytautas Strolia, augęs Anykščiuose, irgi ilgai buvo slidininku ir juo būdamas startavo 2014 m. Sočio žaidynėse.

Tačiau rezultatai nebuvo aukšti ir nuo 2015 metų jis startuoja šliuoždamas su šautuvu ant nugaros biatlono lenktynėse.

Biatlono sprintas nebuvo sėkmingas Lietuvos biatlonininkėms, kurios nepateko į vietą persekiojimo lenktynėse garantuojantį 60-ką – šeštadienį Diana Rasimovičiūtė finišavo 65-oje pozicijoje, Natalija Kočergina liko 80-a.