Trys lietuvės pateko į šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės etapo finalą | KaunoDiena.lt

TRYS LIETUVĖS PATEKO Į ŠIUOLAIKINĖS PENKIAKOVĖS PASAULIO TAURĖS ETAPO FINALĄ

• 0

Sofijoje (Bulgarija) prasidėjo 2018 metų šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės IV etapas. Moterų atrankos varžybų barjerą sėkmingai įveikė visos trys jose dalyvavusios Lietuvos sportininkės: Ieva Serapinaitė, Gintarė Venčkauskaitė-Juškienė ir Aurelija Tamašauskaitė.

Geriausiai iš mūsiškių sekėsi I.Serapinaitei, kuri atrankos B grupėje surinko 1008 taškus ir užėmė 8-ąją vietą. Vilnietė fechtuodamasi laimėjo 18 kovų iš 29 (11 vieta, 222 taškai), plaukdama buvo 8-ta (2:17.58, 275) ir po dviejų rungčių užėmė 5-ąją vietą. Bėgdama ir šaudydama I.Serapinaitė buvo 20-a (13:09.90, 511), tačiau didesnių pastangų ir nereikėjo.

Visai kitokia buvo G.Venčkauskaitės-Juškienės padėtis toje pačioje grupėje. Fechtuodamasi kaunietė laimėjo vos 9 kovas (31 vieta, 159), plaukdama buvo 20-a (2:25.31, 260), o tai reiškė, kad prieš bėgimo ir šaudymo rungtį mūsiškė teturėjo 419 taškų ir užėmė 30-ają vietą tarp 32 dalyvių. Vis dėlto savo stipriausioje rungtyje Londono olimpinių žaidynių dalyvė distanciją įveikė per 11 min. 53,95 sek. (2 vieta) ir pelnė 587 taškus, leidusius pakilti net 14-ąją vietą bendrojoje įskaitoje. Iš viso atrankos varžybose G.Venčkauskaitė-Juškienė sukaupė 1006 taškus.

A grupėje kovojusi A.Tamašauskaitė fechtuodamasi buvo 11-a (16 pergalių, 215 taškų), plaukdama – 28-a (2:33.36, 244) ir po 2 rungčių užėmė 21-ąją vietą (459). Savo stipriausioje rungtyje trečiadienį 22-ąjį gimtadienį švenčianti vilnietė buvo 4-a (12:48.43) ir pelnė 532 taškus. Tai reiškė, kad bendrojoje įskaitoje pavyko pakilti į 18-ąją vietą (991). Laimei, to užteko, kad tarp visų atrankos dalyvių būtų užimta 35-oji vieta ir būtų pelnytas priešpaskutinis kelialapis į finalą.

Ketvirtadienį Sofijoje vyks vyrų atrankos varžybos, kuriose dalyvaus Justinas Kinderis.