Antras dublis: kaunietės parodė charakterį, bet pralaimėjo | KaunoDiena.lt

ANTRAS DUBLIS: KAUNIETĖS PARODĖ CHARAKTERĮ, BET PRALAIMĖJO

„Dėl pergalės nebuvo abejonių, tik buvo klausimas, kas bus kitaip nei vakar“, - dėstė Gitautas Kievinas. Vilniaus „Kibirkšties“ ekipos vairininkas pirmadienį turėjo kiek pasinervinti, kol antrojoje mačo su Kauno „Aistėmis-LSMU“ dalyje jo auklėtinės įrodė pranašumą 86:67. Tai buvo jau antrosios per dvi dienas šių ekipų rungtynės „Betsafe-Moterų lygos“ čempionate.

16-ąją pergalę per 18 turų Baltijos pirmenybėse vilnietės įsirašė pagal kur kas sunkesnį scenarijų nei vakar. Sekmadienį  jos triumfavo 99:51.

Visą mačą pirmavusi „Kibirkštis“ nuo pat pradžios spurtavo 12:0 ir po pirmojo kėlinio išsiveržė – 29:20.

Tačiau kaunietės, kurių sąskaitoje 13 pergalių ir 7 nesėkmės, nepasidavė ir antrojo ketvirčio pabaigoje kirpo atsilikimą vos iki vieno taiklaus metimo (43:45).

Vis tik po ilgosios pertraukos vilnietės įjungė aukštesnę pavarą ir laimėjo trečiąjį ketvirtį 28:10, todėl per paskutines 10 minučių rungtynių likimas tapo aiškus.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausia buvo Gintarė Petronytė, kuri per 22 minute pelnė 24 taškus (9/15 dvit., 6/6 baud.), atkovojo 9 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė kamuolį bei surinko 31 naudingumo balą.

„Aisčių-LSMU“ gretose išsiskyrė Tyra Buss per 35 minutes surinko 16 taškų (4/9 dvit., 2/8 trit., 2/2 baud.), 2 atkovotus kamuolius, 8 rezultatyvius perdavimus, perimtą kamuolį bei 14 naudingumo balų.

„Aistės-LSMU“: Tyra Buss 16 (4/9 dvit., 2/8 trit., 8 rez. perd.), Gedvilė Savostaitė 14 (3/8 trit., 11 atk. kam., 18 naud. bal.), Audronė Zdanevičiūtė 10 (4/7 dvit.), Gintarė Paulauskaitė 9.

„Kibirkštis“: Gintarė Petronytė 24 (9/15 dvit., 9 atk. kam., 31 naud. bal.), Gabrielė Šulskė 13 (5 atk. kam., 9 rez. perd.), Eglė Zabotkaitė 11 (7 atk. kam.). Gintarė Mažionytė 10 (4/6 dvit., 4 atk. kam.).

„Darbas gynyboje padėjo mūsų traukinukui nuvažiuoti. Jau jaučiamas nuovargis, nes žaidžiame tikrą maratoną. Norime užimti pirmąją vietą reguliariajame čempionate, kad galėtume šiek tiek atsikvėpti ir normaliai pasitreniruoti“, - kalbėjo G. Kievinas.

„Šiandien gal sužaidėme geriau nei vakar, bet nesakyčiau, kad viskas tenkino. Vakar anksti pamatėme, kad neturime šansų susikauti su vilnietėmis, todėl leidome daugiau pasireikšti atsarginėms, kurios neturi daug progų pažaisti su „Kibirkštimi“. Mums trūksta jėgos po krepšiais. Be to, Tyra Buss turėjo peties uždegimą, nesportavo savaitę, todėl vakar buvo blanki, o šiandien jau jautėsi tas varikliukas. Mes labai priklausomi nuo žaidimo ant perimetro, tolimų metimų. Todėl, kai jie krenta, ir rezultatas geresnis“, - sakė „Aisčių“ strategas Rimantas Grigas.