Iki galo kovojęs „Žalgiris“ pristigo taiklaus metimo | KaunoDiena.lt

IKI GALO KOVOJĘS "ŽALGIRIS" PRISTIGO TAIKLAUS METIMO

gera kova, geros pastangos, bet jokios kokybės. Šešis ar septynis kartus per sezoną taip pralaimint tai jau yra trenerio atsakomybė

"Gera kova, geros pastangos, bet jokios kokybės. Šešis ar septynis kartus per sezoną taip pralaimint - tai jau yra trenerio atsakomybė", - krimtosi Kazys Maksvytis. Eurolygos mače Kauno „Žalgiris“ 80:85 nusileido „Barcelona“.

Nesėkmių spaudžiami žalgiriečiai mūšį savo aikštėje pradėjo ryžtingai. Pirmuosius 5 taškus pelnė svečiai, tačiau netrukus tuo pačiu atsakė Keenanas Evansas, 4 taškus pridėjo Rolandas Šmitas, o po Edgaro Ulanovo sėkmingo „centravimo“ minutės pertraukėlės prašė varžovai – 11:5. R.Šmitas smeigė tritaškį, Edmondas Sumneris prasiveržė po krepšiu, bet rezultatyvi atkarpa sekė ir iš „Barcelona“ stovyklos – 16:21. Du Lauryno Biručio dėjimai ir dar vienas E.Sumnerio reidas užbaigė pirmąjį kėlinį – 22:28.

Dar vienas L.Biručio dėjimas ir K.Evanso tritaškis su pražanga lygino rezultatą – 28:28. Tomas Dimša, L.Birutis ir Austinas Hollinsas rinko po 3 taškus ir „Žalgiris“ truktelėjo į priekį 37:30. E.Ulanovas pelnė dvitaškį su pražanga, bet varžovai atsakė savo spurtu – 40:44. L.Birutis pridėjo dar 4 taškus, E.Ulanovas ir T.Dimša realizavo baudų metimus, kapitonas šovė iš toli, tačiau „Barcelona“ krepšininkai savo 10-uoju taikliu tritaškiu užbaigė pirmąją mačo pusę – 51:56.

Trečiąjį kėlinį atidarė K.Evanso 4 taškai, E.Ulanovo dvitaškis ir du Dovydo Giedraičio tolimi metimai – 63:62. L.Birutis toliau terorizavo savo oponentus ir rinko 17-ąjį tašką – 67:62. E.Ulanovas įmetė baudos metimą, 3 iš 5 pataikė E.Sumneris, o Danielius Lavrinovičius įmetė iš po krepšio – 73:70.

Per ketvirtojo kėlinio pirmąsias 5 minutes „Žalgiriui“ taškus rinko tik E.Ulanovas ir R.Šmitas – 77:77. Po „Barcelona“ nesportinės pražangos L.Birutis įmetė vieną baudą, o R.Šmitas pridėjo dvitaškį – 80:77. Deja, tai buvo paskutiniai žalgiriečių taškai šiose rungtynėse – 80:85.

„Žalgiris“: L.Birutis 18, E.Ulanovas 15, K.Evansas 13 (6 atk. kam.), R.Šmitas 11 (7 atk. kam.), E.Sumneris 7 (4 rez. perd.), D.Giedraitis 6, T.Dimša 5, A.Hollinsas 3, D.Lavrinovičius 2, L.Lekavičius 0.

„Barcelona“: N.Laprovittola 18 (4 rez. perd.), J.Vesely 15, N.Kaliničius 12 (8 atk. kam., 6 rez. perd.).

"Dabar toks sunkus momentas, tų rungtynių tiek daug pralaimėjome. Gal ne tiek daug, bet panašiu būdu ir prarandi pasitikėjimą. Tai, kas anksčiau veikdavo, neveikia. Atrodo, duodi kamuolį Keenanui ir jis turėtų nuspręsti, bet - ne. Sukame galvas, kaip tai pagerinti", - sakė K. Maksvytis.

Penktąją nesėkmę iš eilės Eurolygoje patyrusių ir su 5 laimėjimais po 16 turų 16-oje pozicijoje likusių žalgiriečių po Kalėdų laukia Tel Avivo "Maccabi" vizitas.

dabar toks sunkus momentas, tų rungtynių tiek daug pralaimėjome. Gal ne tiek daug, bet panašiu būdu ir prarandi pasitikėjimą. Tai, kas anksčiau veikdavo, atrodo, duodi kamuolį Keenanui ir jis turėtų nuspręsti, bet tai neveikia. Sukame galvas, kaip tai pagerinti ir, kaip matote, neveikia.