FIBA Čempionų lyga: „Neptūnas“ svečiuose patiesė „Petrol Olimpija“ ekipą | KaunoDiena.lt

FIBA ČEMPIONŲ LYGA: „NEPTŪNAS“ SVEČIUOSE PATIESĖ „PETROL OLIMPIJA“ EKIPĄ

• 0

Klaipėdos „Neptūnas“ (3-2) pasiekė pirmąją pergalę išvykoje šiame FIBA Čempionų lygos sezone. Kazio Maksvyčio kariauna Slovėnijoje 97:88 (24:17, 32:30, 24:21, 17:20) pranoko Liublianos „Petrol Olimpija“ (1-4) ekipą.

Banguotame susitikime klaipėdiečiai dukart buvo pasiekę 17 taškų persvarą, tačiau į šturmą kilę aikštelės šeimininkai ketvirtojo kėlinio viduryje deficitą buvo sumenkinę iki 6 (86:80).

Vis dėlto Jerai Grantas galingai įkrovė kamuolį per varžovą, Tomas Delininkaitis pergudravo oponentą bei pataikė tris baudų metimus, o „Neptūnas“ įsirašė pirmąją pergalę išvykoje.

J. Grantas lanko stiprumą tikrino nuo pat dvikovos pradžios, kuomet per pirmąsias penkias minutes triskart sudrebino krepšį.

Uostamiesčio komanda jau pirmajame ketvirtyje atitrūko 9 taškus atstumu (24:15). Antrajame kėlinyje žybtelėjo per 70 sekundžių atkarpą 9 taškus pelnęs Tomas Delininkaitis – pirmiausia pataikė tritaškį su bauda, vėliau pridėjo metimą iš po krepšio su varžovo pražanga, o seriją užbaigė metimu iš vidutinio nuotolio.

Po veterano puikios atkarpos „Neptūno“ pabėgo 17 taškų pranašumu (36:19), tačiau iki ilgosios pertraukos persvara sumenko iki 9 taškų (56:47).

„Neptūnas“ per pirmuosius du kėlinius kovą dėl kamuolių laimėjo 19:11, tačiau Slovėnijos ekipa iki ilgosios pertraukos puikiai realizavo tritaškius – 7 taiklūs metimai iš 11.

Klaipėdiečiams pirmoje susitikimo pusėje pavyko pristabdyti „Petrol Olimpija“ lyderi Janą Španą. Iki tol po 18,7 taško vidutiniškai rinkęs gynėjas, šįkart per du kėlinius įmetė 2 taškus.

Trečiąjį kėlinį K. Maksvyčio auklėtiniai pradėjo spurtu 14:6 bei vėl įgijo 17 taškų persvarą (70:53). Ketvirtojo ketvirčio pradžioje svečiai iš Klaipėdos dar turėjo 14 taškų pranašumą (84:70).

Nors „Petrol Olimpija“ sužaidė atkarpą 10:2 bei sugrįžo į rungtynes (86:80), tačiau užtikrinčiau pabaigę sužaidęs „Neptūnas“ iškovojo trečiąją pergalę šiame Čempionų lygos sezone.

Kitas rungtynes uostamiesčio ekipa žais šeštadienį, kuomet išvykoje susikaus su Kėdainių „Nevėžio“ ekipa.

„Neptūnas“: Tomas Delininkaitis 20 (15 min.), Jerai Grantas (9 atk. kam.) ir Gytis Masiulis (4/5 dvit., 2/3 trit.) – po 16, Laimonas Kisielius (5/7 dvit.) ir Osvaldas Olisevičius (6 atk. kam.) – po 11.

„Petrol Olimpija“: Miha Lapornikas 22 (3/6 trit.), Blažas Mesičekas 16, Mirza Begičius 14, Aleksandras Lažičius 10.