„Fortūna“ LMKL finale nežais | KaunoDiena.lt

„FORTŪNA“ LMKL FINALE NEŽAIS

• 0

Pirmąja Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) finalo dalyve tapo Marijampolės „Sūduvos“ ekipa, kuri išvykoje 82:47 (10:18, 23:15, 29:5, 20:9) nugalėjo Klaipėdos „Fortūną“ ir laimėjo seriją 2:0.

Finale marijampoliečių lauks Vilniaus „Kibirkšties“ ir Kauno rajono „Hoptrans-Sirenų“ poros laimėtoja, kuri paaiškės po trečiųjų rungtynių antradienį sostinėje.

Rungtynėse prabėgus 5 minutėms rezultatas dar buvo lygus (8:8), bet „Fortūna“ pelnė 10 taškų be atsako ir įgijo dviženklį pranašumą – 18:8. Užsitęsusią tylą nutraukusi „Sūduva“ pasižymėjo dvitaškiu ir taip po pirmųjų dešimties žaidimo minučių atsiliko 10:18.

Antrajame ketvirtyje jau puolime užstrigo klaipėdietės, kurios 5 minutės nepelnė taškų, o tuo pasinaudojusios viešnios sugebėjo išsiveržti į priekį – 20:18. Atkutusios šeimininkės pelnė 8 taškus be atsako ir vėl susigrąžino iniciatyvą – 26:20. „Sūduva“ neleido daugiau varžovėms bėgti į priekį ir 18-ąją minutę vėl nusvėrė svarstykles į savo pusę – 30:29. Per likusį laiką situacija pasikeitė tik nežymiai – rezultatą išlyginusi „Fortūna“ visus įvykius perkėlė į antrą mačo dalį – 33:33.

Po didžiosios pertraukos „Fortūna“ vėl susidūrė su rimtomis problemomis puolime – beveik 6 minutes nepelnė nė taško, o tuo pasinaudojusi „Sūduva“ susikrovė 13 taškų pranašumą – 46:33. Toliau marijampolietės rinko taškus lengvai ir 29-ąją minutę jų persvara perkopė 20 taškų žymą – 59:38. Trečiasis kėlinys baigėsi viešnioms esant toli priekyje – 62:38.

Paskutinės dešimt žaidimo minučių tebuvo formalumas – be Justinos Matuzonytės žaidusi „Fortūna“ neatkūrė intrigos ir ji patyrė nesėkmę pusfinalio serijoje bei dabar pradės pasiruošimą kovai dėl bronzos.

„Fortūna“: Lina Mikelevičienė 14 (11 atk. kam.), Roberta Mizgerytė 8 (5 atk. kam.), Andra Gabalytė 7 (7 kld.).

„Sūduva“: Laura Svarytė 15 (11 atk. kam., 6 kld.), Arina Bilotserkivska ir Victorija Mazur (6 atk. kam.) po 13.