Finale suklupę šeimininkai: turime kabintis į gerklę | KaunoDiena.lt

FINALE SUKLUPĘ ŠEIMININKAI: TURIME KABINTIS Į GERKLĘ

"Su tokiu požiūriu finale mums bus sunku", - atsiduso jurbarkietis treneris Povilas Valaitis. „7bet-NKL“ finalo pirmajame mače kukli „Kretingos“ komanda įsirašė pirmąją pergalę, išvykoje 87:78 palaužė „Jurbarką-Karį“.

Finalo serijos iki trijų pergalių pirmoje dvikovoje Jurbarke svečiai kontrolę į savo rankas perėmė nuo antrojo kėlinio pradžios, kai po Modesto Jurkaičio dviejų taškų su pražanga įgijo dviženklį pranašumą (34:24) ir išlaikė jį iki ilgosios pertraukos pradžios (50:36).

Artėjant trečiojo ketvirčio viduriui kretingiškiai susikrovė ir rekordinę persvarą (58:40), tačiau lemiamo kėlinio scenarijus priminė praėjusį mačą Marijampolėje.

„Jurbarko-Kario“ krepšininkus prikėlė Mindaugas Lukauskis, kuris dūrė tris tolimus metimus iš eilės, dar pridėjo išprovuotą pražangą metant iš toli, o šeimininkai spurtavo 13:0 atkarpa bei greitai sumažino turėtą deficitą iki vienaženklio (65:70).

Įpusėjus paskutiniam kėliniui jubarkiečius nuo priešininkų skyrė vienas metimas (70:72), bet iniciatyvos ėmęsis Mantas Ruikis pelnė 8 taškus, Mindaugas Stašys pridėjo dvitaškį ir Mikaločiaus auklėtiniai vėl atsiplėšė likus 2 žaidimo minutėms (82:73). Po šio „Kretingos“ veterano atsako Lukauskiui šeimininkai didesnės intrigos neatkūrė ir žemaičiai atėmė namų pranašumą iš varžovų – 87:78.

Į pergalę kretingiškius vedusio Ruikio sąskaitoje per 33 minutes buvo 21 taškas (4/9 dvit., 3/3 trit., 4/4 baud.), 6 atkovoti kamuoliai, 1 rezultatyvus perdavimas bei 22 naudingumo balai.

Stašys per 35 minutes pridėjo 22 taškus (5/12 dvit., 4/7 trit.), atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 19 naudingumo balų.

Jurbarkiečiams Lukauskis per 36 minutes pelnė 20 taškų (3/4 dvit., 3/8 trit., 5/5 baud.), atkovojo 9 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus bei surinko 29 efektyvumo balus.

„Jurbarkas-Karys“: Mindaugas Lukauskis (3/8 trit., 5/5 baud., 9 atk. kam., 4 rez. perd., 29 naud.) ir Tomas Delininkaitis (3/8 trit., 7/8 baud., 6 rez. perd., 5 kld.) po 20, Ignas Juškevičius 18 (7/10 dvit., 4/8 baud., 8 atk. kam.), Karolis Kokoška 7 (6 atk. kam.).

„Kretinga“: Mindaugas Stašys 22 (5/12 dvit., 4/7 trit., 4 rez. perd.), Mantas Ruikis 21 (4/9 dvit., 3/3 trit., 6 atk. kam.), Ernestas Bružas 14 (3/7 trit.), Modestas Jurkaitis 12 (4/5 dvit.), Edgaras Danys 10 (6 per. kam.).

„Labai gerai pataikėme, kaip ir dažniausiai nutinka išvykose. Jautėme ritmą, o gynyboje nedavėme pasireikšti jų lyderiams, nors vėliau jie prabilo. Gerai, kad mes mokame žaisti pabaigas. Turime labai gerus gynėjus, kurie perėmė daug kamuolių“, - pažadėjo „Kretingos“ vairininkas Arimantas Mikaločius.

„Nemokėjau nuteikti komandos kovai. Tai nebuvo finalo komanda. Žinojome, kad Kretinga žais kietą, nešvarų žaidimą, bet pritrūkome koncentracijos. Gynyboje neatkirtome nė vieno jų perdavimo, lįsdami iš užtvaros nepadarėme reikalingų pražangų. Puolime atakuodavome skubotai - vos ne po pirmo du prieš du derinio. Nelogiški sprendimai, nepanašūs į mūsų žaidimą. Galima neužpulti, nepataikyti, bet gynyboje privalai dirbti – įsikabini į gerklę savo dengiamąjį ir nepaleidi. To nebuvo“, - sakė Jurbarko komandos treneris Povilas Valaitis.