Karaliaus Mindaugo taurę iškovojo „Žalgirio“ krepšininkai | KaunoDiena.lt

KARALIAUS MINDAUGO TAURĘ IŠKOVOJO „ŽALGIRIO“ KREPŠININKAI

Karaliaus Mindaugo krepšinio taurės turnyre antrus metus iš eilės triumfavo Lietuvos čempionas Kauno „Žalgiris“. Finale žalgiriečiai sekmadienį Klaipėdos „Švyturio“ arenoje 81:62 (20:19, 13:16, 27:18, 21:9) nugalėjo Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipą.

Rungtynės prasidėjo atkakliai, o po pirmųjų 10 min. „Žalgiris“ pirmavo vienu tašku (20:19). Antrajame kėlinyje „Lietuvos rytas“ buvo įgijęs 6 taškų persvarą (31:25), bet jau po poros minučių priekyje vėl buvo Kauno klubas (32:31).

Antroje rungtynių pusėje aikštėje dominavo žalgiriečiai. Trečiojo kėlinio pabaigoje Kauno ekipa įgijo dviženklį pranašumą (60:50). Ketvirtajame kėlinyje, dėka geros gynybos, „Žalgiris“ nutolo iki 16 taškų (74:58) ir neleido varžovams sugrąžinti intrigos.

„Žalgiriui“ 21 tašką pelnė naudingiausiu žaidėju pripažintas Edgaras Ulanovas, 14 - Aaronas White'as, 11 - Kevinas Pangosas, 10 - Antanas Kavaliauskas, 9 - Axelis Toupane'as.

„Lietuvos ryto“ ekipoje 16 taškų surinko Chrisas Krameris, po 8 - Benas Madgenas ir Loukas Mavrokefalidis, po 7 - Rokas Giedraitis ir Jimmy'is Baronas.

Kauno ekipa laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 36-28.

„Geros emocijos. Sunkus finalas, puiki atmosfera. Rytas žaidė kietai, pradžioje netikėjome tokio spaudimo, bet antroje pusėje gera gynyba davė toną mūsų geresniam puolimui. Viską išpildėme, ko treneris reikalavo antroje pusėje“, - LRT televizijai iškart po mačo sakė E. Ulanovas.

„Žalgiriui“, be turnyro trofėjaus, atiteko 40 tūkst. eurų, o „Lietuvos rytui“ teko tenkintis 25 tūkst. eurų čekiu.

Trečiąją vietą turnyro užėmė Panevėžio „Lietkabelis“, kuris mažajame finale 81:78 (18:20, 21:14, 24:13, 18:31) nugalėjo Alytaus „Dzūkijos“ ekipą.

Kova dėl Karaliaus Mindaugo taurės pirmą kartą organizuota 2016 metais Vilniaus „Siemens“ arenoje. Šis renginys sujungė iki tol atskirai rengtas taurės varžybas ir LKL „Žvaigždžių dieną“.

Pirmą kartą į krepšinio sceną įneštą Karaliaus Mindaugo taurę iškovojo Vilniaus „Lietuvos rytas“, finale pranokęs Kauno „Žalgirį“ 67:57. 2017 metais varžybos persikėlė į Kauną, paskui jas į laikinąją sostinę atkeliavo ir Karaliaus Mindaugo taurė - ją iškovojo „Žalgiris“, finale 84:63 įrodęs pranašumą prieš Panevėžio „Lietkabelį“.