„Kibirkštis“ LMKL sezoną pradėjo pergale 26 taškais | KaunoDiena.lt

„KIBIRKŠTIS“ LMKL SEZONĄ PRADĖJO PERGALE 26 TAŠKAIS

• 0

Užtikrinta pergale 2017-2018 metų Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) sezoną pradėjo Vilniaus „Kibirkšties“ komanda.

Praėjusiame sezone bronzos medalius iškovojusios sostinės krepšininkės pirmose rungtynėse išvykoje 79:53 (22:11, 23:15, 18:7, 17:20) nepaliko vilčių „Šiaulių-Universiteto“ komandai.

Už savo varžoves labiau patyrusios „Kibirkšties“ krepšininkės jau nuo pirmo ketvirčio perėmė iniciatyvą. Sužaidus 4 minutes vilnietės pirmavo 10:4, o per pirmas 10 minučių jau susikrovė ir dviženklę persvarą (22:11). Antrame kėlinyje „Kibirkštis“ ir toliau dominavo, tačiau vis labiau įsidrąsino ir jaunosios Saulės miesto krepšininkės. Po 20 minučių sostinės ekipos persvara buvo padidėjusi iki 19 taškų.

Vaizdas aikštėje pernelyg nepasikeitė ir po didžiosios pertraukos. „Kibirkšties“ komanda sprendė vyriausios trenerės Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės užduotis ir toliau po truputį didino savo pranašumą. Dar labiau suaktyvinusios gynybą vilnietės varžovėms leido įmesti vos 7 taškus ir po trijų ketvirčių jau pirmavo 30 taškų skirtumu. Per paskutines 10 minučių žaidimas išsilygino ir abi komandos daugiau kreipė dėmesį į savo žaidimą, o šiaulietėms pavyko sumažinti atsilikimą (79:53).

Įdomus faktas, kad „Kibirkšties“ komanda atliko 28 rezultatyvius perdavimus, o šiaulietės vos 10.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Gabija Meškonytė. Puolėja per 24 minutes surinko 25 taškus (9/14 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai, 1/1 baudos), atkovojo 2 ir perėmė 3 kamuolius bei atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Ieva Savickaitė įmetė 14 taškų (5/6 dvitaškiai, 7 atk. kam.), Agnė Bobinaitė – 11, Laurita Jurčiūtė – 9 (4 rez. per., 4 per.), Justina Kraujūnaitė – 8 (6 rez. per., 4 per.), Laura Juškaitė – 6 (9 atk. kam., 5 rez. per., 4 per.), Urtė Slavickaitė – 5, Dalia Donskichytė – 2 (6 rez. per.).

LMKL čempionate debiutavo ir dvi jaunosios „Kibirkšties“ žaidėjos. Tiesa, nei Miglė Purlytė (13 min., 0/4 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 2 atk. kam.), nei Eglė Zabotkaitė (16 min., 0/3 dvitaškiai, 0/3 tritaškiai, 3 atk. kam.) kol kas taškų nepelnė.

„Šiaulių-Universiteto“ komandoje labiausiai patyrusi Urtė Bukauskaitė pelnė 18 taškų ir atkovojo 9 kamuolius, Dominyka Paliulytė įmetė 11 taškų, o Brigita Sinickaitė – 10.

Kitas rungtynes „Kibirkšties“ komanda žais jau šeštadienį, kai pirmą kartą šį sezoną rungtyniaus Vilniuje. Savo gerbėjams sostinės klubas prisistatys LMKL mače su Klaipėdos „Fortūnos“ ekipa. Mačas „Lietuvos ryto“ arenoje prasidės 15 val., o įėjimas nemokamas.