L. Dončičiaus sugrįžimo į rinktinę rungtynėse Slovėnija sudaužė Angolą | KaunoDiena.lt

L. DONČIČIAUS SUGRĮŽIMO Į RINKTINĘ RUNGTYNĖSE SLOVĖNIJA SUDAUŽĖ ANGOLĄ

• 0

Nuo 2017 metų Slovėnijos rinktinėje (1-0) oficialių rungtynių nežaidęs Luka Dončičius į komandą grįžo su įspūdinga pergale.

Olimpinių žaidynių atrankos turnyre Kaune Slovėnija B grupės pirmose rungtynėse 118:68 (33:9, 31:21, 26:14, 28:24) nepasigailėjo Angolos krepšininkų (0-2), kuri baigė pasirodymą atrankoje.

Dončičius per 17 minučių pelnė 13 taškų (3/3 dvit., 1/5 trit., 4/5 baudų), atliko 9 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 6 kamuolius, perėmė 5 kamuolius, po du sykius prasižengė bei suklydo ir surinko 26 naudingumo balus.

Gynėjas tapo naudingiausiu rungtynių žaidėju, jis taip pat atliko daugiausiai rezultatyvių perdavimų.

Dončičius pasirodė starto penkete ir nors komandos žvaigždė pirmuosius savo taškus iš žaidimo pelnė sužaidus 7 minutes, tuomet Slovėnija jau pirmavo 21:5.

Netrukus Luka atsisėdo ant suolo, o slovėnai kėlinį užbaigė atkarpa 12:4 ir po 10 žaidimo minučių triuškino varžovus 33:9.

Antrajame kėlinyje sužaidus pustrečios minutės Slovėnija jau turėjo 30 taškų persvarą (41:11).

Per pirmuosius du kėlinius Slovėnija pelnė net 64 taškus ir pirmavo 34 taškų pranašumu.

Dončičius rungtynėse žaidė pustrečio kėlinio ir tuomet atsisėdo ant suolo.

Rekordinė Slovėnijos persvara buvo 52 taškai (101:49).

100-asis taškas buvo pelnytas iki mačo pabaigos likus 7 minutėms.

Slovėnija pataikė 20 dvitaškių iš 28 (71 proc.), 18 tritaškių iš 39 (46 proc.) ir 24 baudas iš 30 (80 proc.).

Angola įmetė 15 dvitaškių iš 45 (33 proc.), 9 tritaškius iš 28 (32 proc.) ir 11 baudų iš 16 (69 proc.).

Jau po pirmųjų Slovėnijos rungtynių tapo aišku, kad ši rinktinė žais atrankos turnyro pusfinalyje. Grupėje taip pat rungtyniauja Lenkija, kuri jau nugalėjo Angolą, o į pusfinalį pateks dvi geriausios grupės komandos.

Rytoj tarpusavyje dėl pirmosios vietos grupėje susikaus Lenkija ir Slovėnija. Angola grupėje užėmė paskutinę vietą.

A grupėje rungtyniauja Lietuva, Pietų Korėja ir Venesuela.

Angola: Yannickas Moreira 15 (6 atk. kam.), Glofate Buiamba 10, Abou Gakou 9.

Slovėnija: Zoranas Dragičius 16, Luka Dončičius (9 rez. perd., 5 per. kam.) ir Vlatko Čančaras po 13, Luka Rupnikas ir Mike'as Tobey po 12, Edo Muričius, Jakobas Cebasekas ir Gregoras Hrovatas po 10.