Lietuvos pergalių serijos nenutraukė ir Kroatijos žvaigždynas | KaunoDiena.lt

LIETUVOS PERGALIŲ SERIJOS NENUTRAUKĖ IR KROATIJOS ŽVAIGŽDYNAS

• 2

Lietuvos rinktinė pasaulio čempionato atrankoje lieka nenugalėta. Septintose rungtynėse mūsiškiai 84:83 įveikė Kroatijos ekipą.

Pirmajame kėlinyje vyko lygi kova (21:21), o antrajame ketvirtyje mūsiškiai šovė į priekį – Dainiaus Adomaičio auklėtiniai surengė atkarpą 7:0 ir pirmavo 28:21. Netrukus po Ado Juškevičiaus tritaškio ir Luko Lekavičiaus baudų Lietuva pabėgo 10 taškų atstumu (49:39).

Per pirmąją rungtynių pusę 1 iš 9 metimų pataikęs Bojanas Bogdanovičius prabilo trečiajame kėlinyje. Jis surinko 15 iš 19 komandos taškų, o kroatai vienu metu turėtą 12 taškų deficitą sumažino iki 8 taškų.

Lemiamo ketvirčio metu Lietuva dukart turėjo 11 taškų pranašumą, bet tai ramios rungtynių pabaigos toli gražu negarantavo.

Spurtą 13:2 surengė Dario Šaričiaus traukiama Kroatija, kuri priartėjo iki 1 taško (70:71). Po Krunoslavo Simono tritaškio rezultatas tapo lygus 73:73, o tuomet iki rungtynių pabaigos dar buvo likusios 3 minutės.

Lietuvos rinktinę tritaškiu patempė Juškevičius (76:73), Artūras Gudaitis pridėjo vieną baudą (77:73), bet po Ivica Zubaco dėjimo varžovai kvėpavo į nugarą 75:77.

Prasidėjus paskutinei minutei, tolimą metimą įmetė laisvas aikštės kampe likęs Mantas Kalnietis, kuris pranašumą padidino iki 80:75. Varžovai suklydo, o Juškevičius pasižymėjo baudų metimais (82:75).

Kroatai bandė gelbėtis tritaškiais. Simonas tolimu šūviu oponentų deficitą sumažino iki 3 taškų (80:83), bet Kalnietis įmetė vieną baudą ir lietuviai tapo nepavejami vienu metimu. Dėl to aidint sirenai pataikytas Simono tritaškis situacijos nepakeitė – pergalę iškovojo Lietuva.

Lietuvos rinktinė realizavo 44,4 proc. tritaškių (12/27) ir ne ką daugiau dvitaškių (17/36, 47 proc.). Varžovai atakavo panašiu procentu – 47 proc. dvitaškių (16/34) ir 41 proc. tritaškių (10/24). Kroatai laimėjo kovą dėl kamuolių (38-31).

Kroatijai šiose rungtynėse padėjo keturi NBA žaidėjai: Bojanas Bogdanovičius, Dario Šaričius, Ivica Zubacas ir Ante Žižičius. Mūsiškių gretose nebuvo nei Jono Valančiūno, nei Domanto Sabonio.

Pirmadienį mūsiškiai Vilniuje žais rungtynes su Nyderlandais ir užbaigs ketvirtąjį FIBA langą.

Kroatija: Bojanas Bogdanovičius 22 (6/17 metimai), Dario Šaričius 19 (5/10 dvit., 6 atk. kam.), Krunoslavas Simonas 16 (3/3 dvit., 3/5 trit.), Ivica Zubacas 11 (3/4 dvit., 5/6 baudos).

Lietuva: Eimantas Bendžius 16 (4/7 trit.), Mantas Kalnietis 15 (5/9 metimai, 5 rez. perd.), Adas Juškevičius 14 (3/5 trit.), Lukas Lekavičius 10 (4/5 dvit., 2/2 baudos), Edgaras Ulanovas ir Renaldas Seibutis po 6.