LKL milžinų mūšyje - kauniečių išsigelbėjimas | KaunoDiena.lt

LKL MILŽINŲ MŪŠYJE - KAUNIEČIŲ IŠSIGELBĖJIMAS

„Atrodo, kad senstu, nes esu dalyvavęs daugybėje tokių rungtynių. Svarbiausia visada būna tik galutinis rezultatas“, - aiškino Andrea Trinchieri. Principinėje „Betsafe-LKL“ lyderių dvikovoje išsigelbėjęs Kauno „Žalgiris“ (18-2) žengė didelį žingsnį reguliaraus sezono pirmosios vietos link.

Andrea Trinchieri auklėtiniai apypilnėje „Žalgirio“ arenoje 97:94 parbloškė Vilniaus „Rytą“ (16-3) ir užsitikrino tarpusavio pranašumą prieš vilniečius reguliariajame sezone. Tai reiškia, jog vilniečiai, norėdami aplenkti „Žalgirį“ turės surinkti bent vienu laimėjimu daugiau.

Paskutinę minutę Luko Ulecko gera atkarpa leido jo komandai turėti 3 taškų pranašumą (94:91). Visgi tuomet Keenanas Evansas realizavo dvitaškį (93:94), o vilniečiai prarado kamuolį – šią klaidą K. Evansas nubaudė dar dviem taškais, taip išvesdamas savo komandą į priekį – 95:94. Marcusas Fosteris prasižengė puolime, Edgaras Ulanovas pataikė abi baudas (97:94), o M. Fosteris kitoje aikštės pusėje nespėjo išsimesti pratęsimą išplėšti galėjusio tritaškio.

Rungtynėse buvo pasiektas šio sezono „Betsafe-LKL“ lankomumo rekordas – Nemuno saloje esančioje arenoje apsilankė 13,5 tūkst. sirgalių.

Nuo pirmųjų akimirkų ant parketo užvirė rezultatyvi kova, kurioje abu tinklelius dažnai skrodė taiklūs metimai. Po dešimties minučių trapią persvarą turėjo šeimininkai – 28:26. Antrajame ketvirtyje kurį laiką komandos toliau žengė koja kojon, kol sėkmingesnė atkarpa leido kiek atsiplėšti „Rytui“ – 48:41. L. Lekavičiaus užkurti žalgiriečiai pirmąją mačo dalį užbaigė pelmydami 10 taškų be atsako ir sugrįždami į pirmaujančiųjų rolę – 51:48.

Po pertraukos iniciatyvos ėmėsi A. Velička, kurio tritaškiai pirmąsyk jo komandai suteikė dviženklę persvarą – 72:62. Po vandens pertraukėlės kauniečiai vėl atkuto ir prieš lemiamą kėlinį sumažino savo deficitą – 72:76. Garsiai savo sirgalių palaikomi Lietuvos čempionai šiek tiek pagerino savo gynybą, tačiau likus pusei ketvirčio jų persvara buvo tik minimali – 84:83. Tas pats taškas komandas skyrė ir likus apie 100 sekundžių – 91:90.

Tuomet L. Uleckas ne tik perėmė kamuolį, bet ir realizavo abi baudas – 92:91. Keenanas Evansas prametė tritaškį, o L. Uleckas pridėjo dar ir dvitaškį nuo lentos – 94:91. Galiausiai per pusę minutės 6 taškus pelnę kauniečiai išplėšė pergalę.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 17, Laurynas Birutis 16, Edmondas Sumneris 13, Keenanas Evansas 12, Rolandas Šmitas 9, Tomas Dimša 7, Dovydas Giedraitis 6.

„Rytas“: Arnas Velička ir Martynas Echodas po 18, Marcusas Fosteris 15, Justinas Gorhamas 12, Gytis Radzevičius ir Javinas DeLaurier po 11, Lukas Uleckas 7.

„Buvo gerų momentų, bet niekaip negalėjome susieti puolime ir gynybos. Negalėjome surengti penkių gerų atakų abejose aikštės pusėse serijos, nepelnėme dešimt taškų paeiliui. „Rytas“ žaidė agresyviai, pataikė, bet jie turėjo ir daugiau energijos. Nenoriu badyti pirštais į savo žaidėjus. Žaidėme prieš šviežią komandą, kuri visą savaitę ruošėsi šioms rungtynėms, o mes atvykome po dviejų sunkių mačų prieš „Maccabi“ ir „Olympiakos“, - sakė Andrea Trinchieri.

„Turėjome būti kietesni, kai buvo plius septyni. Kažkur leidome pelnyti pigesnius taškus, kažkur nustojome žaisti. Mano nuoširdžia nuomone šiandien nusipelnėme daugiau“, - dėstė „Ryto“ vairininkas Giedrius Žibėnas.