Per plauką nuo antausio: Utenoje D. Gailiaus metimas išgelbėjo „Neptūną“ | KaunoDiena.lt

PER PLAUKĄ NUO ANTAUSIO: UTENOJE D. GAILIAUS METIMAS IŠGELBĖJO „NEPTŪNĄ“

• 0

Deividas Gailius išgelbėjo Klaipėdos „Neptūną“ (17-5) nuo dar vieno antausio Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“), kur išvykoje 89:88 (15:29, 26:19, 22:15, 26:25) įveikė Utenos „Juventus“ (8-14).

Iki rungtynių pabaigos likus kiek mažiau nei 2 minutėms, Kenny Gainesas smeigė tritaškį ir padvigubino „Juventus“ persvarą – 84:78. Vis tik jau kitoje atakoje Osvaldas Olisevičius atsakė tuo pačiu, išlaikydamas „Neptūną“ rungtynėse (81:84).

Prieš prasidedant paskutinei minutei, šeimininkai suorganizavo gražią ataką, kurios smaigalyje atsidūrė Arvydas Šikšnius. Vis tik kitoje aikštelės pusėje Deividas Gailius smeigė tolimą metimą nuo lentos ir dar labiau sumažino „Neptūno“ atsilikimą (84:86).

Po šio epizodo sekė netaiklus Martino Gebeno metimas, o užsivedę „Neptūno“ snaiperiai nubaudė vėl. Suvaikščiojus kamuoliui, niekieno neprižiūrimas Olisevičius pataikė dar vieną tritaškį ir išvedė uostamiesčio ekipą į priekį – 87:86.

Savo atsakui „Juventus“ turėjo kiek daugiau nei 27 sekundes. Iniciatyvos ėmęsis Gainesas atliko reidą į baudos aikštelę bei pataikęs nelengvą metimą sugrąžino pranašumą šeimininkams – 88:87.

Maksvytis po šio epizodo paprašė minutės pertraukėlės, o kamuolį atidavė į Gailiaus rankas. Kaip ir Gainesas, Gailius įsiveržė į baudos aikštelę bei likus 5,6 sekundės pataikė iš po krepšio, atstatydamas persvarą „Neptūnui“ (89:88).

Paskutinę ataką „Juventus“ patikėjo ir vėl Gainesui. Vis tik amerikietis buvo priverstas mesti sudėtingą dvitaškį, kuris buvo netaiklus ir ištiksėjus visam laikui, finalinė sirena paskelbė „Neptūno“ pergalę.

Mačo herojumi tapęs Gailius per 21 minutę pelnė 21 tašką (6/9 dvitaškių, 2/2 tritaškių, 3/4 baudos), atliko 4 rezultatyvius pardavimus, atkovojo 2 ir perėmė 1 kamuolį, dukart suklydo bei surinko 22 naudingumo balus.

Atkakliose rungtynėse dar 36-ąją mačo minutę Maksvytis užsidirbo techninę pražangą, o Dovis Bičkauskis realizavo baudos metimą, po to prie baudų metimų linijos neklydo Martinas Gebenas, o po Gyčio Radzevičiaus tritaškio šeimininkai įgijo 7 taškų persvarą – 78:71.

Vis tik Kyle‘as Weaveris pataikė iš toli, Laimonas Kisielius realizavo baudų metimus ir uostamiesčio ekipa vėl pradėjo kvėpuoti varžovams į nugaras – 76:79.

„Juventus“: Kenny Gainesas 23 (6/10 dvit.), Arvydas Šikšnius 18 (4/4 trit.), Dovis Bičkauskis 16 (3/3 dvit., 3/4 trit.).

„Neptūnas“: Deividas Gailius 21 (6/9 dvit.), Jerai Grantas 16 (6/8 dvit.), Gytis Masiulis 13, Osvaldas Olisevičius ir Kyle‘as Weaveris po 12.