Sensacija: „Juventus“ parklupdė „Lietuvos rytą“ ir žengė į KMT finalo ketvertą | KaunoDiena.lt

SENSACIJA: "JUVENTUS" PARKLUPDĖ "LIETUVOS RYTĄ" IR ŽENGĖ Į KMT FINALO KETVERTĄ

• 0

Karaliaus Mindaugo taurė turės naują savininką. Utenos „Juventus“ krepšininkai savo aikštėje 87:84 (23:22, 19:20, 23:20, 22:22) įveikė Vilniaus „Lietuvos rytą“ ir žengė į pusfinalį.

Startas. Rungtynes sėkmingiau pradėjęs „Juventus“ klubas greitai susikrovė septynių taškų pranašumą (12:5). Likus žaisti pusantros minutės po Jameso Barono ir Laimono Kisieliaus dvitaškių „Lietuvos rytas“ išsiveržė į priekį (19:20). Po pirmųjų dešimties minučių (23:22).

Kova. Sužaidus kiek daugiau nei dvi minutes vilniečiai turėjo rekordinę keturių taškų persvarą (25:29). Visgi, uteniškiai netrukus išlygino rezultatą (29:29) ir persvėrė jį savo naudai (31:29). Per likusią kėlinio dalį komandos kovėsi taškas į tašką – po pirmosios rungtynių pusės rezultatas buvo lygus (42:42).

Klaidos. „Juventus“ ekipai pirmojoje rungtynių dalyje koją kišo didelis klaidų skaičius – uteniškiai suklydo 11 kartų. Tuo pasinaudodami vilniečiai pelnė 12 lengvų taškų.

Atsarginiai. Didelį indėlį per pirmąsias dvidešimt minučių įdėjo „Lietuvos ryto“ atsarginiai žaidėjai. Jie pelnė 16 taškų iš visų komandos pelnytų 42 taškų. „Juventus“ ekipos atsarginiai žaidėjai įmetė viso labo 8 taškus.

Pro šalį. Uteniškiai pirmoje rungtynių dalyje prametė visus penkis tolimus metimus. „Lietuvos rytas“ tritaškių taiklumu taip pat pasigirti negalėjo – vos 3 taiklūs metimai iš 11 bandymų (27% taiklumas).

Dvitaškiai. Per pirmąsias dvidešimt minučių „Juventus“ pavydėtinai gerai atakavo iš dviejų taškų zonos – uteniškiams tai padaryti pavyko net 73% taiklumu (17/23), o „Lietuvos rytas“ į tai atsakė 51% taiklumu (14/27).

Intriga. Trečiasis rungtynių kėlinys prasidėjo net vienuolika „Juventus“ taškų paeiliui (53:45). Likus žaisti kiek daugiau nei dvi minutes „Lietuvos rytas“ praktiškai visai ištirpdė uteniškių turėtą pranašumą (61:60). Prieš lemiamą ketvirtį komandas skyrė vos trys taškai (65:62).

Finišas. Įpusėjus paskutiniam rungtynių ketvirčiui „Lietuvos rytas“ turėjo vos dviejų taškų deficitą (71:69). Likus porai minučių iki ketvirtojo kėlinio pabaigos „Lietuvos rytas“ jau turėjo keturių taškų persvarą (77:81). Po Dainiaus Šalengos taiklių baudos metimų rezultatas tapo lygus (81:81). Kitoje atakoje D. Gordonas prametė iš dviejų taškų zonos, o po keleto akimirkų dvitaškį realizavo Vaidas Čepukaitis, palikęs vilniečiams 31 sekundę (83:81). Po minutės pertraukėlės „Lietuvos ryto“ naujokas J. Baronas pataikė tolimą metimą (83:84), o lemiamai atakai „Juventus“ turėjo 21 sekundę. Vytautas Šulskis realizavo abu baudų metimus (85:84). „Lietuvos rytas“ savo atakoje prarado kamuolį, o V. Šulskis dar kartą pataikė abu baudų metimus (87:84). Kitoje „Lietuvos ryto“ atakoje J. Baronas užmynė šoninę liniją ir pergalę šventė „Juventus“ (87:84).

Dublis. Lygoje pagal dvigubus dublius pirmaujantis „Lietuvos ryto“ aukštaūgis Drew Gordonas ir „KIDY Tour – Karaliaus Mindaugo taurės” ketvirtfinalyje užfiksavo dvigubą dublį – puolėjas pelnė 25 taškus ir atkovojo 15 kamuolių.

Pusfinalis. „KIDY Tour – Karaliaus Mindaugo taurės” pusfinalyje „Juventus“ susitiks su Alytaus „Dzūkijos“ ir Panevėžio „Lietkabelio“ poros nugalėtoju, kurie žais jau rytoj (vasario 15 d.).

„Juventus“: V.Čepukaitis 21 (9/12 dvit., 7 atk. kam.), J.Diggsas 14 (5/8 dvit., 4 rez. perd.), V.Vasylius, V.Šulskis (6 rez. perd.) ir G.Sirutavičius po 12

„Lietuvos rytas“: D.Gordonas 25 (9/15 dvit., 15 atk. kam., 37 naud. bal.), J.Baronas 16, C.Fisheris (8 rez. perd.), L.Kisielius ir D.Loganas (7 klaid.) po 8.