Šventė Kaune: „Žalgiris“ pateko į Eurolygos finalo ketvertą! | KaunoDiena.lt

ŠVENTĖ KAUNE: "ŽALGIRIS" PATEKO Į EUROLYGOS FINALO KETVERTĄ!

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai nepabūgo kol kas didžiausio šį sezoną iššūkio – skeptikus nutildę žalgiriečiai namų arenoje dar kartą palaužė tituluotą Pirėjo „Olympiakos“ ekipą 101:91 (23:22, 28:15, 27:19, 23:35), laimėjo seriją 3:1 ir taip prasimušė į Eurolygos finalinį ketvertą pirmąkart nuo 1999 metų!

Pirėjo ekipą nukovę žalgiriečiai žengia į pusfinalį, kuris vyks Belgrade gegužės 18–20 dienomis.

Kauno klubas pirmąjį varžovą finalo ketverte gali sužinoti jau ketvirtadienio vakarą, jei „Fenerbahče“ krepšininkai įveiks „Baskonia“. Pastarieji serijoje atsilieka 1:2.

„Žalgiris“: Kevinas Pangosas 21 (4/6 dvit., 2/5 trit., 7/7 baud. met., 4 rez. p.), Edgaras Ulanovas 20 (4/8 dvit., 3/4 trit., 3/4 baud. met., 9 atk. k.), Axelis Toupane`as 11 (1/2 dvit., 1/3 trit., 6/7 baud. met.), Brandonas Daviesas ir Vasilje Micičius 9 (3/5 trit.), Paulius Jankūnas (7 atk. k.) ir Aaronas White`as po 8, Antanas Kavaliauskas 7, Beno Udrihas 4 (4 rez. p.), Artūras Milaknis 3, Paulius Valinskas 1 taškas, Martynas Sajus 0 taškų.

„Olympiakos“: Vassilis Spanoulis 19 (3/5 dvit., 2/7 trit., 7/7 baud. met., 6 rez. p.), Janis Strelniekas 17 (3/4 dvit., 2/5 trit., 5/5 baud. met., 4 rez. p.), Kostas Papanikolaou 15 (2/2 dvit., 1/2 trit., 8/9 baud. met.), Kyle`as Wiltjeras 12, Brianas Robertsas 10, Jamelas McLeanas 8, Ioannis Papapetrou 4, Nikola Milutinovas ir Kimas Tillie po 3 taškus, Vangelis Mantzaris 0 taškų, Georgios Bogris ir Bobby Brownas aikštėje nepasirodė, Georgios Printezis nebuvo registruotas mačui.

Spaudos konferencija:

Geriausi rungtynių epizodai:

„Žalgirio“ vyr. trenerio Š. Jasikevičiaus ašaros mačo pabaigoje:

Pirmajame kėlinyje žalgiriečiai startavo drąsiai ir pirmavo 14:5. Vėliau, ypač sėkmingai žaidžiant Kevinui Pangosui, šeimininkai kurį laiką balansavo ties 8 taškų persvara, tačiau artėjant ketvirčio pabaigai varžovai sugebėjo aptirpdyti deficitą – kėlinys baigėsi žalgiriečiams pirmaujant tik vienu tašku.

Antrąjį kėlinį Š. Jasikevičiaus auklėtiniai pradėjo dar labiau susikaupę. Ilgai netrukus jiems pavyko atgauti 8 taškų persvarą, o sėkmingą atkarpą sužaidus E. Ulanovui ir kitiems ekipos žaidėjams persvara išaugo net iki 17-os – 46:29. Panašų tempą žalgiriečiai išlaikė iki kėlinio pabaigos – 51:37.

Po didžiosios pertraukos „Žalgirio“ krepšininkai stengėsi išlaikyti persvarą. Po K. Wiltjero tolimo šūvio skirtuma sumažėjo iki 11, tačiau žalgiriečiai reagavo žaibiškai – E. Ulanovas ir A. White`as atsakė tritaškiais – 65:48, skirtumas ėmė augti. Toliau siaučiant E. Ulanovui „Žalgirio“ persvara pasiekė bet 22 taškus, ketvirtis baigėsi rezultatu 78:56.

Solidžiai po didžiosios pertraukos žaidę žalgiriečiai ketvirtame kėlinyje šiek tiek sulėtino tempą, po energingai varžovų gretose žaidusio latvio Janio Strelnieko ir K. Wiltjero taškų Š. Jasikevičius nutarė imti pertraukėlę, skirtumas aptirpo iki 12 taškų. Rungtynėms baigiantis graikai dar kabinosi į mačą, mažindami skirtumą iki vienženklės persvaros, bet pergalė jau buvo žalgiriečių rankose. Galutinis rezultatas – 101:91.

Sirgaliai švenčia „Žalgirio“ pergalę

Vilmanto Raupelio nuotr.

Rungtynių eiga

Ketvirtas kėlinys. Ketvirtyje pirmieji taškus pelnė graikai, A. Toupane`as atsakė vienu baudos metimu – 78:59. Sužaidus 1,5 minutės A. Toupane`as pridėjo tolimą šūvį – 82:63. Likus apie 7 minutes sėkmingą kovą po krepšiu tęsė B. Daviesas, po jo baudos metimo rezultatas 83:65, į tai graikai tuojau pat atsakė atkarpa 6:0 ir Š. Jasikevičius nusprendė imti pertraukėlę, skirtumas 12 taškų – 83:71. Po jos šeimininkai atsakė trimis taikliais baudos metimais ir persvara jau kiek saugesnė – 86:71. Likus apie 4,5 minutės K. Pangosas puikiai pranėrė po krepšiu – 88:73, tačiau kitoje atakoje besigindamas A. Toupane`as nubaustas nesportine pražanga. To graikai iškart neišnaudojo, bet kitoje atakoje išprovokavo 5-ąją „Žalgirio“ komandinę pražangą, rezultatas 88:76. Netrkus A. White`as pataikė labai svarbų tolimą metimą, šeimininkai priekyje 91:76. Likus žaisti mažiau nei 3 minutes svečiai sumažino skirtumą iki 11-os – 91:80. Per paskutines dvi minutes „Olympiakos“ dar bandė mažinti skirtumą ir kabintis į rungtynes, abiem komandų treneriams dar buvo skirtos techninės pražangos, tačiau šeimininkai pergalės iš rankų jau nepaleido. „Žalgiris“ – Eurolygos finaliniame ketverte!

Trečias kėlinys. Ketvirtį sėkmingai po krepšiu užsiėmęs poziciją keturias taškais pradėjo B. Daviesas, graikai pataikė tritaškį – 55:40. Sužaidus apie 2 minutes varžovai smeigė dar vieną tolimą šūvį, į tai dvitaškiu atsakė K. Pangosas, baudos metimus pridėjo B. Daviesas – 59:43. Likus žaisti mažiau nei 6 minutes K. Wiltjeras sumažino savo ekipos deficitą iki 11 taškų, bet žalgiriečiai reagavo žaibiškai – E. Ulanovas ir A. White`as atsakė tritaškiais – 65:48. Po varžovų atsakymo ir A. Kavaliausko bei E. Ulanovo taškų skirtumas ūgtelėjo iki 18-os – 69:51. Kėliniui einant į pabaigą E. Ulanovas toliau siautė – po jo penkių taškų skirtumas dar išaugo – 76:53. Po pertraukėlės graikai atsakė tritaškiu, metimu paskutinę atakos sekundę sureagavo A. White`as – 78:56. Tokiu rezultatu kėlinys ir baigėsi.

Antras kėlinys. Sėkmingai apsigynę pirmuosius taškus kėliny pelnė šeimininkai – po E. Ulanovo dvitaškio rezultatas 25:22, po A. Kavaliausko baudos metimų 27:22. Sužaidus daugiau nei 2 minutes taškų sąskaitą atsidarė B. Udrihas, netrukus tą iš toli padarė latvis J. Strelniekas – 29:27. Nemažindami tempo žalgiriečiai pelnė 4 taškus iš eilės, po P. Jankūno dėjimo rezultatas 33:27. Po dar vieno B. Udriho metimo iš vidutinio nuotolio skirtumas ūgtelėjo iki 8 taškų (35:27), varžovai nutarė imti pertraukėlę. Po jos šeimininkai nesustojo – po A. Milaknio ir 5 iš eilės E. Ulanovo taškų skirtumas jau 16 taškų – 43:27. Netrukus po gražaus reido A. Toupane`as pridėjo du taškus su pražanga – 46:29, netrukus Š. Jasikevičius į aikštę nutarė išleisti nedaug šiame etape žaidusį M. Sajų. Likus apie 2,5 minutės P. Jankūnas pataikė du baudų metimus, tuo pačiu atsakė ir „Olympiakos“ – 48:33. Likus apie 2 minutes toliau problemas po krepšiu šeimininkams kėlė J. McLeanas – po jo metimo su pražanga rezultatas 48:35. Tačiau neatsipalaidavę žalgiriečiai vėl atsakė – V. Micičius smeigė dar vieną tritaškį – 51:35. Per likusį laiką svečiai tik šiek tiek apmažino skirtumą, rezultatas po dviejų kėlinių 51:37. Rezultatyviausi „Žalgirio“ gretose – K. Pangosas (10), V. Micičius ir E. Ulanovas (po 9), tarp varžovų rezultatyviausi trys žaidėjai – V. Spanoulis, J. McLeanas ir B. Robertsas (po 7 tšk.).

Pirmas kėlinys. Pirmuosius taškus po pirmųjų 10 mačo sekundžių šaltakraujiškai pelnė K. Pangosas – 2:0, netrukus P. Jankūnas pridėjo  tritaškį– 5:0. Po kiek laiko B. Robertsas atsakė 5 taškais iš eilės, rezultatas lygus 5:5. Sužaidus apie 3 minutes K. Pangosas smeigė tritaškį – 8:5, po minutės V. Micičius pakėlė areną į viršų net dukart – po dviejų jo tritaškių iš eilės kauniečiai priekyje 9 taškais – 14:5, varžovai nutarė imti pertraukėlę. Po jos vienas varžovų lyderių V. Spanoulis tritaškiu pelnė pirmuosius savo taškus, į tai greit atsakė E. Ulanovas – 16:8. Po kiek laiko K. Pangosas pratęsė sėkmingą savo pasirodymą – po jo dvitaškio ir šūvio iš toli rezultatas 21:13. Likus mažiau nei 3 minutėms graikai sėkmingai užbaigė ataką iš po krepšio, tuo nepatenkintas Š. Jasikevčius nutarė imti minutės pertraukėlę. Po jos „Olympiakos“ išprovokavo dar vieną varžovų pražangą, po dviejų B. Robertso baudos metimų skirtumas aptirpo iki trijų taškų – 21:18. Likus mažiau nei 1,5 minutės kėlinyje rezultatas 21:20, skirtumą po kurio laiko padidino B. Daviesas 23:20. Paskutinėmis ketvirčio sekundėmis sudėtingą metimą pataikė I. Papapetrou, po vaizdo peržiūros paaiškėjo, kad tritaškio linija užminta, tad žalgiriečiai išsaugojo minimalią persvarą – 23:22.

• Šventė Kaune: „Žalgiris“ pateko į Eurolygos finalo ketvertą!