U20 vaikinų rinktinė krito prieš serbus | KaunoDiena.lt

U20 VAIKINŲ RINKTINĖ KRITO PRIEŠ SERBUS

Savo žaidimo neradusi Lietuvos dvidešimtmečių (U20) vaikinų rinktinė patyrė nesėkmę paskutinėse Europos čempionato  antrojo etapo rungtynėse. Tomo Masiulio auklėtiniai 54:73 (7:16, 21:24, 16:12,10:21) nusileido Serbijos bendraamžiams.

Lietuvos krepšininkai vangiai pradėjo rungtynes, o tuo pasinaudoję serbai sužaidus 4 minutes jau pirmavo 11:2. Varžovai nemažino tempo ir diktavo savo sąlygas lietuviams, kurie sunkiai rinko taškus. Po dešimties minučių Serbijos rinktinė pirmavo 19:7.

Antrajame ketvirtyje Lietuvos ekipa stengėsi perlaužti žaidimo eigą savo naudai (17:23, 8 min.), tačiau serbai žaidė patikimai ir kontroliavo situaciją aikštėje (30:18, 5 min.). Varžovų puolimas nestrigo iki pat didžiosios pertraukos, kuriai prasidėjus jie turėjo 12 taškų persvarą (40:28).

Taisyti padėtį lietuviai bandė trečiajame ketvirtyje, kuriame suaktyvino žaidimo puolimą ir, Donato Tarolio vedini, sužaidus penkias minutes priartėjo prie varžovų  (37:45). Augustinas Jankaitis pataikė dvi baudas ir lietuviai jau buvo visai arti (39:45), tačiau Serbijos krepšininkai atkuto ir netrukus atstatė dviženklį pranašumą (49:39, 3 min.). Per likusį laiką Lietuvos komanda neleido dominuoti varžovams, tačiau vistiek turėjo vytis varžovus (44:52).

Taiklūs serbų tolimi metimai leido jiems  ketvirtajame kėlinyje išlaikyti iniciatyvą (58:46, 8 min.), o lietuviai niekaip nerado priešnuodžių tokiam jų žaidimui. Likus žaisti 4 minutes varžovai turėjo solidžią 15 taškų persvarą  ir artėjo pergalės link. Per likusį laiką blankiai puolime žaidusi Lietuvos komanda intrigos nesukūrė.

Rezultatyviausias lietuvių gretose buvo Augustinas Jankaitis. Puolėjas pelnė  14 taškų (4 atk. kam.). 10 taškų pridėjo Justas Tamulis.