Išsunkti šeimininkai nusileido lygos naujokams | KaunoDiena.lt

IŠSUNKTI ŠEIMININKAI NUSILEIDO LYGOS NAUJOKAMS

"Kiekvienas pralaimėjimas blogai. Paslapčia galvojome, kad galime ištraukti šešiese, bet matau, kad negalima", - sakė Virginijus Šeškus. Jo diriguojamas Jonavos „CBet“ (6/11) klubas Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) turnyro lentelėje apsikeitė vietomis su Mažeikių „M Basket-Delamode“ (6/10) komanda.

Mažeikių komanda jonaviečius aplenkė turnyro lentelėje, nes juos patiesė tarpusavio akistatoje 96:87.

Jonavos klubas šiame susitikime vėl vertėsi itin siaura rotacija, taupė pražangas ir iki ilgosios pertraukos negalėjo sustabdyti „M Basket-Delamode“ dvitaškių (49:58). Tuo tarpu svečių galimybes apribojo lyderių Giedriaus Staniulio ir Chauncey Collinso pražangos.

Trečiajame kėlinyje prieš šešių žmonių rotacijos „CBet“ prijungė jaunąjį Dastiną Morkūną, o net ir paskutinę sekundę techninę pražangą užsidirbus V. Šeškui išsilaikė koviniu atstumu – 69:79.

Ketvirtąjį kėlinį Mažeikių klubas pradėjo prarasdamas Ch. Collinsą, kuris gavo penktąją pražangą. Likus žaisti pustrečios minutės Lukas Kreišmontas sumažino skirtumą tarp komandų iki aštuonių taškų, jonaviškiams apsigynus pražanga buvo sustabdytas Edvinas Šeškus, techninė nuobauda skirta Mažeikių klubo suoleliui (82:88).

Per likusį laiką intrigą žudė Kay'aus Bruhnke ir G. Staniulio metimai, rungtynes uždarė Martyno Gecevičiaus baudų metimai.

Praėjusiame ture prieš Vilniaus „Rytą“ jonaviškiai vertėsi vos šešiais žaidėjais, šįkart prie to prisidėjo ir beveik dvi minutes sužaidęs D. Morkūnas. Komandoje dar nedebiutavo naujokas Justas Furmanavičius. Tuo tarpu Mažeikių klubą papildęs Einaras Tubutis debiutavo idealiai – 19 minučių, 16 taškų (8/8 dvitaškių), 4 atkovoti, perimtas ir prarastas kamuolys, 2 pražangos bei 18 naudingumo balų.

Tik pražangos sustabdė iki ilgosios pertraukos siautusį Ch. Collinsą – 24 minutės, 22 taškai (3/5 dvitaškių, 4/7 tritaškių, 4/5 baudų metimų), perimtas kamuolys, 6 rezultatyvūs perdavimai, 5 pražangos ir 23 naudingumo balai.

Jonavos komandoje be keitimų žaidė L. Kreišmontas, o efektyviausias buvo Tauras Jogėla – 34 minutės, 20 taškų (4/9 dvitaškių, 2/5 tritaškių, 6/8 baudų metimų), 8 atkovoti kamuoliai, 5 rezultatyvūs perdavimai, 3 klaidos, 9 išprovokotos pražangos, 4 paties nuobaudos bei 24 naudingumo balai.

„CBet“ kovą po krepšiais pralaimėjo 25:33, o daugiau nei pusę kamuolių (13) nusiėmė puolime. Kautis po lenta gynyboje jiems neteko dėl itin taiklių mažeikiškių metimų, dvitaškiai buvo realizuoti net 76 procentų tikslumu (26/34).

Po nėsėkmės V. Šeškaus auklėtiniai smuktelėjo į aštuntąją turnyro lentelės vietą, „M Basket-Delamode“ dalinasi šeštąją su Klaipėdos „Neptūnu“ (6/10). Už atkrintamųjų ribos lieka „Šiauliai“ (4/12), Pasvalio „Pieno žvaigždės“ (4/14) ir Kėdainių „Nevėžis-Optibet“ (3/13).

Mažeikių klubas kitame ture savo arenoje priims Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ (11/5), jonaviškių laukia išvyka pas Vilniaus „Wolves“ (13/5).

„CBet“: Michaelas Lewisas 23 (4/9 tritaškių, 4 rez. perd,. 4 klaidos), Tauras Jogėla 20 (8 atk. kam., 5 rez. perd.), Edvinas Šeškus 14 (6 rez. perd.), Strahinja Mičovičius 13 (3/5 tritaškių), Lukas Kreišmontas 10 (5 atk. kam.), Ivanas Gandia-Rosa 7 (1/6 tritaškių).

„M Basket-Delamode“: Chauncey Collinsas 22 (4/7 tritaškių, 6 rez. perd.), Einaras Tubutis 16 (8/8 dvitaškių), Giedrius Staniulis 14 (6/8 dvitaškių, 8 atk. kam.), Henri Kantonenas 11, Martynas Paliukėnas 10 (6 atk. kam., 6 rez. perd.), Kay'us Bruhnke 8 (0/3 tritaškių, 5 atk. kam., 4 blokai), Martynas Gecevičius 7, Jokūbas Rubinas 6.

„Gaila, kad pabaigoje padarėme tokių klaidų, bet manau jos iš nuovargio. Nėra centro, deriniai stringantys. Niekas nežino savo pozicijų, tad sunku žaisti. Mus laužė ir bėgo į greitą puolimą. Jie pasirinko žmones, prieš kuriuos galima žaisti „1 prieš 1", - aiškino V. Šeškus. - Man irgi sunku. Žaidžiu su 6 žaidėjais, nori kažką iš jų reikalauti. Užsikabini, pradedi nervintis, bet paskui supranti, ko nervintis? Tie žmonės atiduoda, ką gali“