Žalgiriečiai nusileido Kazachstano ekipai | KaunoDiena.lt

ŽALGIRIEČIAI NUSILEIDO KAZACHSTANO EKIPAI

• 0

Sezonui besiruošianti Kauno „Žalgirio“ komanda sužaidė pirmąsias draugiškas rungtynes. Už uždarų durų „Žalgirio“ arenos treniruočių salėje vykusiame mače žalgiriečiai susitiko su Astanos „Astana“ komanda. Plačią rotaciją naudojęs ir daug šansų jauniems žaidėjams suteikęs „Žalgiris“ galiausiai nusileido labiau patyrusiems varžovams – 69:73 (18:8, 10:25, 23:21, 18:19).

Neskaičiuojant Europos vyrų krepšinio čempionate žaidžiančių žalgiriečių, šiose rungtynėse „Žalgirio“ trenerių štabas nesinaudojo Dee Bosto ir Martyno Sajaus paslaugomis. Pirmuosius ikisezoninių rungtynių taškus pelnė kapitonas Paulius Jankūnas, po perimto kamuolio pasižymėjo Paulius Valinskas, drąsiai sužaidė septyniolikmetis Martynas Arlauskas – 6:3. Į varžovų 5 taškus (6:8) baudų metimais atsakė P. Valinskas ir Antanas Kavaliauskas, o gražų „Žalgirio“ spurtą įtvirtino Aarono White‘o ir įžaidėjo Roko Jokubaičio duetas. Jie vienas kitam siuntė perdavimus, kurie virto taikliais tritaškiais metimais – 18:8.

Antrojo ketvirčio pirmoje pusėje Šarūnas Jasikevičius leido parungtyniauti jauniausiems iš 13 registruotų komandos krepšininkų. Jiems žaidimas nesiklijavo ir labiau patyrę „Astana“ žaidėjai spurtavo net 15:0. Tuščią 6 minučių atkarpą nutraukė du Kevino Pangoso tritaškiai (24:25), bet Eurolygos patirties turinčio Justino Carterio vedami varžovai vėl atsiplėšė (24:31). Pirmąją rungtynių pusę dvitaškiu ir dėjimu su sirena baigė žalgirietis Brandonas Daviesas – 28:33.

Iškart po didžiosios pertraukos K.Pangosas trimis tolimais šūviais vertė „Astana“ trenerius prašyti minutės pertraukėlės – 37:35. Po jos jis dar ir atliko rezultatyvų perdavimą A.Kavaliauskui, o K.Pangoso vietą užėmęs šešiolikmetis R.Jokubaitis irgi negadino žaidimo. Po jo agresyvių reidų, virtusių 4 baudų metimais, „Žalgiris“ pirmavo 44:39. „Žalgiriui“ įjungus dar didesnę rotaciją varžovai vėl išlygino žaidimą. Nors netaiklų metimą kartojo B.Daviesas ir idealų R.Jokubaičio perdavimą dėjimu pavertė M.Arlauskas, „Astana“ perėmė iniciatyvą – 51:54.

Ketvirtąjį kėlinį pradėjo A.Kavaliausko taškai po Igno Sargiūno perdavimo, A.White‘as įspūdingu dėjimu kaire ranka įgrūdo atšokusį kamuolį į krepšį – 55:56. Šis tandemas vėl švelnino rezultatą (60:61), tačiau du varžovų amerikiečių tritaškiai netrukus vertė minutės pertraukėlės prašyti Š.Jasikevičių – 60:68. P.Valinsko ir K.Pangoso tritaškiai grąžino intrigą į rungtynes, baudų metimus pridėjo tas pats K.Pangosas ir P.Jankūnas, tačiau „Astana“ krepšininkai nuo baudų metimo linijos irgi neklydo – 69:73.

„Žalgiris“: K.Pangosas 20 (6/9 trit., 5 rez. perd.), A.Kavaliauskas 8, A.White‘as 8 (6 atk. kam.), P.Valinskas 7 (5 atk. kam.), B.Daviesas 7 (2 per. kam.), R.Jokubaitis 7 (4 rez. perd.), P.Jankūnas 4, M.Varnas 4, M.Arlauskas 4, G.Masiulis 0, L.Uleckas 0, I.Sargiūnas 0, E.Venskus 0.

„Astana“: L.Kaselakis 17, J.Carteris 15 (7 atk. kam., 2 per. kam.), I.Udonahas 15 (5 atk. kam.), L.Gordonas 14 (5 atk. kam., 4 rez. perd.).