„Žalgiris“ dramatiškai nukovė „Lietuvos rytą“ | KaunoDiena.lt

„ŽALGIRIS“ DRAMATIŠKAI NUKOVĖ „LIETUVOS RYTĄ“

• 5

Lietuvos sostinę sudrebino vienos laukiamiausių sezono rungtynių – pirmoji Kauno „Žalgirio“ (5/1) ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ (4/2) akistata.

Pergalę 70:67 (16:15, 23:19, 14:21, 17:14) iškovojo Lietuvos čempionai.  Rungtynės prasidėjo nervingai, o prie įtemptos atmosferos prisidėjo ir techniniai nesklandumai su virš krepšių esančiais laikrodžiais. Pirmuosius taškus pelnė Brandonas Daviesas, tačiau vilniečiai po trijų minučių pirmavo 7:4.

Rezultatą jau netrukus išlygino „Žalgirio“ spurtą pradėjęs Edgaras Ulanovas. Atkarpą 11:0 sužaidę kauniečiai atitrūko 15:7. Šeimininkų situaciją kiek sušvelnino Roko Giedraičio ir Roberto Carterio taškai – 12:15. Iki kėlinio pabaigos „Žalgirio“ pranašumas ištirpo iki vienintelio taško – 16:15.

Antrajame ketvirtyje aikštėje tęsėsi lygi kova, o „Žalgirį“ kiek išbalansuoti turėjo ir dar viena Dee Bosto trauma. Vos kulnies problemas susitvarkęs įžaidėjas nikstelėjo čiurną. Kėliniui persiritus į antrąją pusę „Žalgiris“ truktelėjo į priekį 29:25. Triuškinančiu dėjimu „Lietuvos ryto“ deficitą likus pusantros minutės apkarpė Rokas Giedraitis – 32:34. Penkis taškus paeiliui tada pelnė Kevinas Pangosas, o „Lietuvos rytas“ kėlinį užbaigė nerezultatyvia ataka – 34:39.

Po ilgosios pertraukos „Lietuvos rytas“ neužtruko išlyginti rezultatą – sužaidus keturias minutes jau buvo atstatytas „status quo“ (45:45). Traviso Petersono tritaškis ir Roko Giedraičio dvitaškis kėliniui besibaigiant suteikė „Lietuvos rytui“ pranašumą – 52:49. Skirtumą dar padidino Jmmy Barono tolima bomba – 55:51.

Tolimu dvitaškiu kėlinį užbaigė Vasilije Micičius – 53:55. „Žalgiris“ ketvirtąjį kėlinį pradėjo išsibalansavęs po Š.Jasikevičiaus ir A.Toupane‘o konflikto, tačiau „Lietuvos ryto“ į priekį nepaleido – 58:61. Meistrišku metimu K.Pangosas netrukus rezultatą išlygino, o pridėjęs tritaškį dar ir persvėrė – 64:61. Du metimus paeiliui tada prametė Paulius Jankūnas, bet klaidomis į tai atsakė ir vilniečiai. Edgaro Ulanovo baudos metimai likus minutei skirtumą padidino – 66:61.

Komandos tada apsikeitė klaidomis, kurios virto dviem Chriso Kramerio taškais (63:66). Taikliais metimais tada apsikeitė Ch.Krameris ir K.Pangosas ir „Žalgiriui“ liko minimali persvara – 68:67, o žaisti liko 11 sekundžių.

„Lietuvos rytas“ ilgai nesugebėjo prasižengti, o prie baudų metimo linijos stojo Artūras Milaknis. Šis neklydo ir „Žalgiris“ triumfavo – 70:67.

„Lietuvos rytas“: Chrisas Krameris (5 rez. perd.) ir Robertas Carteris (6 atk. kam.) po 12, Rokas Giedraitis 10 (5 atk. kam.), Loukas Mavrokefalidis 9.

„Žalgiris“: Kevinas Pangosas 19 (3/3 tritaškių), Brandonas Daviesas 15 (9 atk. kam.), Axelis Toupane‘as ir Edgaras Ulanovas (5 atk. kam.) po 10, Artūras Milaknis 7.