„Žalgiris“ svečiuose parklupdė „Barcelona“ krepšininkus | KaunoDiena.lt

„ŽALGIRIS“ SVEČIUOSE PARKLUPDĖ „BARCELONA“ KREPŠININKUS

• 4

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai antradienio vakarą iškovojo antrą sezono pergalę Eurolygoje. Katalonijos sostinėje Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai netikėtai sugebėjo palaužti galingąją „Barcelona“ ekipą – 81:75 (24:21, 21:18, 17:15, 19:21).

Rungtynes Barselonoje gražia verpste atidarė Brandonas Daviesas, po kelių nenusisekusių atakų tritaškiu rezultatą lygino Kevinas Pangosas – 5:5. Įpusėjus pirmajam kėliniui žalgiriečiai atrado naujų ginklų puolime: pasižymėjo Vasilije Micičius, vos tik žengęs aikštelėn lyderio vaidmens ėmėsi keturis taškus paeiliui susirinkęs Axelis Toupane, o svečius į priekį 14:12 išvedė tolimą bombą smeigęs Artūras Milaknis. Nepaisydamas pražangos savo tikslą pasiekė V.Micičius, greitojo puolimo smaigalyje atsidūrė pranašumą iki 19:14 didinęs Aaronas White‘as, bet čia pat katalonai atstatė pusiausvyrą – 19:19. Rezultatui išsilyginus Lietuvos čempionų puolimą į savo rankas paėmė be klaidų krepšį atakavęs, devynis taškus susirinkęs ir svarstykles kauniečių pusėn ketvirčio pabaigoje nusvėręs V.Micičius – 24:21.

Antrajame kėlinyje žalgiriečiai toliau nepaisė autoritetų ir po dviejų K.Pangoso tolimų šūvių į priekį truktelėjo 31:24. Drąsiai krepšį atakavo jaunasis Paulius Valinskas, bet žaidimą suaktyvinę šeimininkai braukė visą kauniečių darbą (33:32). Tiesa, netrukus savo atsaką sudavė į rezultatyviausių krepšininkų viršūnę įšokęs K.Pangosas ir niekieno netrukdomas iš tolėliau pataikęs A.White‘as – 37:32. Ketvirtą rezultatyvų perdavimą įsirašė situaciją Antanui Kavaliauskui sukūręs V.Micičius, o žaidimo nugara pamokas varžovams pademonstravo skirtumui mažėti neleidęs Edgaras Ulanovas – 41:36. Per likusį antrojo kėlinio laiką „Žalgirį“ priekyje rezultatu 45:39 išlaikė katalonų gynybą vienas pats supjaustęs V.Micičius bei iš vidutinio nuotolio pasižymėjęs komandos kapitonas Paulius Jankūnas.

Nors trečiąjį kėlinį katalonai pradėjo rimtai nusiteikę, Lietuvos čempionų vežimą Barselonoje toliau sėkmingai ant savo pečių tempė K.Pangoso ir V.Micičiaus duetas – 52:48. Po pastarojo penkto rezultatyvaus perdavimo dėjimu krepšį sudrebino A.White‘as, o naują rekordinės persvaros ribą nustatė aukščiausią klasę puolime demonstravęs K.Pangosas – 56:48. Tuomet žalgiriečiai atsimušė į kur kas aktyvesnę „FC Barcelona“ gynybinę sieną ir pranašumas staigiai tirpo iki 57:54. Prieš lemiamą rungtynių atkarpą didžiausią turėtą pranašumą svečiams grąžino šaltakraujiškai tritaškį įskraidinęs V.Micičius bei taikliais baudų metimais tašką ketvirtyje padėjęs B.Daviesas – 62:54.

Ketvirtąjį ketvirtį dar vienu skrydžiu atidarė nuostabaus P.Jankūno perdavimo sulaukęs A.White‘as, visas atakos sekundes išdeginęs taškus įrideno E.Ulanovas – 66:57. Kuomet solidų pasirodymą tęsė V.Micičius, o perėmus kamuolį netaiklų komandos draugo metimą pasaugojo A.White’as, šeimininkams teko sušaukti greitą pasitarimą, mat skirtumas pirmą kartą išaugo iki dviženklio – 70:60. Kėliniui persiritus į antrą pusę apie save priminė komandos kapitonas P.Jankūnas, dar vieną vinį į varžovų krepšį įkalė atstumą iki 74:65 didinęs skrajojantis A.White‘as. Aštuntąjį rezultatyvų perdavimą V.Micičius rinko prie baudų metimų linijos stojus B.Daviesui, o likus šiek tiek daugiau nei minutei pats perdavimo autorius efektingu dėjimu sklaidė visas abejones – 78:69. Per likusį laiką skambią kauniečių pergalę Barselonoje rezultatu 81:75 įtvirtino prie baudų metimų linijos stoję E.Ulanovas ir B.Daviesas.

„Barcelona“ – „Žalgiris“ 75:81 (21:24, 18:21, 15:17, 21:19).

„Barcelona“: Adamas Hanga 19 (10 atk. kam.), Petteri Koponenas (6 rez. perd.) ir Kevinas Seraphinas po 13, Pierre'as Oriola 10, Thomas Heurtelis 8 (5 atk. kam.).

„Žalgiris“: Vasilje Micičius 20 (8 rez. perd.), Kevinas Pangosas 16, Aaronas White'as 13 (5 atk. kam.), Brandonas Daviesas 8, Edgaras Ulanovas 6, Axelis Toupane'as 5, Paulius Jankūnas 4, Antanas Kavaliauskas ir Paulius Valinskas po 2, Gytis Masiulis nežaidė.