Stresas gali susargdinti mažuosius | KaunoDiena.lt

STRESAS GALI SUSARGDINTI MAŽUOSIUS

  • 0

Ar teisinga nuomonė, kad vaikas kartais daug serga todėl, jog patiria įtampą ir stresą? Juk teiginys, kad visos ligos – nuo nervų, tinka ir mūsų mažiesiems. Meno terapeutė, psichologė Jurgita Dainauskaitė-Šileikienė pritaria tokiam požiūriui.

"Žmogus yra sistema: tai organai su savomis funkcijomis, raumenys, skeletas, kraujotaka, nervų sistema, sąmonė, pasąmonė ir t.t., – sako J.Dainauskaitė-Šileikienė. – Veikiant bent vieną iš tos sistemos dalių, yra veikiama ji visa. Tarkime, jeigu vaikas patyrė didelį stresą, tai nėra tik išgąstis, baimė ar liūdesys. Tai ir raumenų tonuso, organų funkcijų sutrikdymas."

"Laukinėje gamtoje, – aiškina specialistė, – gyvūnai geba natūraliai išlaisvinti save iš patirto streso, bet socialinėje visuomenėje šio gebėjimo mes nebeturime. Tarkime, stirna besiganydama gali patirti stresą per daug prisiartinus plėšrūnui, tačiau nuo jo išsigelbėjusi kaipmat natūraliais raumenyse vykstančiais procesais geba atsikratyti likusios įtampas. O žmogaus kūne tarsi knygoje sukrėtimo "įrašas" išlieka visam gyvenimui. Taigi susikaupę neigiami išgyvenimai paskatina psichosomatines ligas, kurios, nors pasireiškia kūno skausmais, tiku, traukuliais, atliekamais tyrimais nenustatomos."

"Jeigu tėvai išgyvena sudėtingas gyvenimiškas situacijas, psichologines traumas, nejaučia gyvenimo džiaugsmo, namuose gali vyrauti įtampa, kilti dažni vaidai, ir dėl to vaikas jaučiasi prastai. Jis jaučia liūdesį, atstūmimą ir tada, jeigu mama yra emociškai bei fiziškai išsekusi, depresinės būsenos. Jeigu vaikas nuolat jaučia nepasitenkinimą juo, girdi daug draudimų, barimų, priekaištų, jo viduje ima kauptis įtampa, kuri vėliau pasireiškia kūniškais negalavimais", – teigia J.Dainauskaitė-Šileikienė.

Anot jos, pastebima, kad vaiko organizmas kartais susikuria ligą, nes juk tada tėvai nustoja bartis ir susitelkia į vaiko gydymą. Net temperatūra gali pakilti, jeigu darželinukas kažko bijo darželyje arba jei mokinys dreba dėl kitą dieną vyksiančios pamokos ar kontrolinio darbo.

Gairės: stresas
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS