Lietuvoje sergamumas gripu atslūgo, ligoninėje – vaikas | KaunoDiena.lt

LIETUVOJE SERGAMUMAS GRIPU ATSLŪGO, LIGONINĖJE – VAIKAS

  • 0

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) sumažėjo.

44-ąją šių metų savaitę (spalio 29 d. – lapkričio 4 d.) bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo 49,9 atv./10 tūkst. gyventojų. Pernai tuo pačiu metu sergančiųjų skaičius buvo panašus – 50,4 atv./10 tūkst.  gyventojų.

Mažiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis šių metų 44-ąją savaitę registruotas Utenos administracinėje teritorijoje, didžiausias – Kauno administracinėje teritorijoje.

44-ąją metų savaitę dėl gripo į ligoninę paguldytas vienas vaikas.

Pasaulio sveikatos organizacija (toliau – PSO) skiepus pripažįsta veiksmingiausia gripo specifine profilaktikos priemone, rašoma ULAC pranešime. Skiepai apsaugo nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų. Skiepijimasis būtent tam gripo sezonui skirtomis vakcinomis yra pati veiksmingiausia gripo profilaktikos priemonė.

Gripo vakcina rekomenduojama pasiskiepyti rudens-žiemos laikotarpiu, nes reikia maždaug dviejų savaičių, kad žmogaus organizme susidarytų antikūnai kovai su gripo virusu.

Kokiems rizikos grupių asmenims rekomenduojama skiepytis kiekvieną gripo sezoną?

65 m. ir vyresniems asmenims;

nėščiosioms;

asmenims, gyvenantiems socialinės globos ir slaugos įstaigose;

asmenims, sergantiems lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, lėtinėmis ligomis susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais;

sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams.

Nacionalinėje konferencijoje – ir gripo aktualijos

ULAC kartu su Sveikatos apsaugos ministerija ir Vilniaus universitetu lapkričio 29–30 d. organizuoja 6-ąją nacionalinę užkrečiamųjų ligų konferenciją, kuri vyks Vilniaus universiteto Medicinos fakultete, M.K.Čiurlionio g. 21., Vilnius.

Konferencijoje bus aptariamos vakcinomis valdomos infekcijos, zoonozės ir antimikrobinis atsparumas, užkrečiamųjų ligų diagnostika, sveikatos raštingumas ir užkrečiamųjų ligų socialinės determinantės, ŽIV/AIDS ir susijusios infekcijos  (lytiškai plintančios infekcijos, virusiniai hepatitai, tuberkuliozė) bei aktualijos apie gripą: popandemio gripo epidemiologija Lietuvoje, medikų  skiepai nuo gripo ir kt.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS