„Mokslo sriuba“: kaip alkoholis tapo mūsų kasdienybe? | KaunoDiena.lt

„MOKSLO SRIUBA“: KAIP ALKOHOLIS TAPO MŪSŲ KASDIENYBE?

  • 2

Alkoholis – viena iš plačiausiai paplitusių ir labiausiai vartojamų medžiagų visame pasaulyje. Juo mėgautis pradėta taip anksti, jog net tokie neatsiejami šiuolaikinės žmonijos palydovai kaip ratas ar raštas buvo išrasti daug vėliau. Kaip alkoholis tapo mūsų kasdienybės dalimi? Kokį poveikį jis daro žmogaus organizmui ir gyvenimo kokybei?

XVI amžiuje išradus distiliavimo technologiją žmonės išmoko išgauti daug didesnes alkoholio koncentracijas nei anksčiau. Tada ir prasidėjo su alkoholiu susiję iššūkiai.

Šiuo metu priskaičiuojama daugiau kaip 200 ligų ar būklių, kurias paskatina alkoholio vartojimas. Ilgainiui jis sukelia kasos nepakankamumą, cukrinį diabetą, kepenų cirozę, padidina skrandžio opų atsivėrimo riziką. Vartojant alkoholį žūsta smegenyse esantys neuronai, vystosi smegenų atrofija. Negana to, sumažėja socialinių ir moralinių tabu reikšmė, todėl tampa sunku išvengti nusikaltimų, smurto ir tragiškų eismo įvykių.

Piktnaudžiavimas alkoholiu bei dėl to kritęs darbuotojų produktyvumas sukelia ir didžiulius ekonominius nuostolius, kasmet valstybėms kainuojančius šimtus milijonų ar net milijardų eurų. 

Plačiau – įraše.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

nenusisnekek antanai

muslimai jau 1500 metu kaip nevartoja alkoholio

Antanas

Nuo neatmenamų laikų žmones ieškojo būdų nuotaikos pagerinimui,lengvam apsvaigimui irt.t. Pagrindiniai jų buvo narkotinių medžiagų turinčių žolių rūkymas ir alkoholio vartojimas.Lietuvai reikia apsispręsti,ar eisime pietryčių Azijos,Olandijos ir panašių šalių keliu ir legalizuosim narkotikus,ar liksim ištikimi senajam paveldui ir kvailais draudimais neužkirsime tam kelio.Uždrausti visko dar niekam nepavyko.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS